Sberbank zvažuje nabídku na převzetí turecké divize Dexie

7.10.2011 13:42   |  

Největší ruská banka Sberbank uvažuje o předložení nabídky na převzetí turecké divize problémové francouzsko-belgické banky Dexia. Informoval o tom dnes francouzský list Les Echos. Dodal, že o tureckou divizi s názvem DenizBank se zajímají i další potenciální kupci.

„Sberbank ve své strategii do roku 2014 vyjádřila zájem o trhy ve střední a východní Evropě,“ upozornil mluvčí ruské banky. Podrobnější vyjádření ke zprávě listu Les Echos však odmítl poskytnout, napsala agentura Reuters.

Sberbank minulý měsíc podepsala s rakouským úvěrovým ústavem Österreichische Volksbanken dohodu o koupi jeho východoevropské divize VBI, jejíž součástí je rovněž česká Volksbank CZ. VBI se má pro Sberbank stát odrazovým můstkem pro další expanzi v regionu.


Čtěte také: Banka Dexia se porcuje, jedná se o prodeji lucemburské divize


Dexia se tento týden stala první bankou v Evropě, která se kvůli řecké dluhové krizi dostala do těžkých potíží. Vlády Belgie a Francie nyní pracují na plánu, který by její potíže vyřešil.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecko dnes ráno zahájilo za podpory letectva mezinárodní koalice ofenzivu proti radikálům z takzvaného Islámského státu (IS) u severosyrského města Džarabulus. Podle… více

Mobilní web