Sberbank zvažuje nabídku na převzetí turecké divize Dexie

7.10.2011 13:42   |  

Největší ruská banka Sberbank uvažuje o předložení nabídky na převzetí turecké divize problémové francouzsko-belgické banky Dexia. Informoval o tom dnes francouzský list Les Echos. Dodal, že o tureckou divizi s názvem DenizBank se zajímají i další potenciální kupci.

„Sberbank ve své strategii do roku 2014 vyjádřila zájem o trhy ve střední a východní Evropě,“ upozornil mluvčí ruské banky. Podrobnější vyjádření ke zprávě listu Les Echos však odmítl poskytnout, napsala agentura Reuters.

Sberbank minulý měsíc podepsala s rakouským úvěrovým ústavem Österreichische Volksbanken dohodu o koupi jeho východoevropské divize VBI, jejíž součástí je rovněž česká Volksbank CZ. VBI se má pro Sberbank stát odrazovým můstkem pro další expanzi v regionu.


Čtěte také: Banka Dexia se porcuje, jedná se o prodeji lucemburské divize


Dexia se tento týden stala první bankou v Evropě, která se kvůli řecké dluhové krizi dostala do těžkých potíží. Vlády Belgie a Francie nyní pracují na plánu, který by její potíže vyřešil.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Roboti získávají nervový systém. Vědci je učí cítit bolest a včas reagovat

Roboti získávají nervový systém. Vědci je učí cítit bolest a včas reagovat Video

Naše celé tělo ale i jednoduché organismy jsou vybavené nervovým systémem, který dokáže pomocí různých senzorů (teplo, tlak, zvuk a další) rozpoznat překročení určité kritické… více

Komerční prezentace
Mobilní web