Šéf Citigroup rezignoval, neřekl proč

Generální ředitel americké banky Citigroup Vikram Pandit dnes s okamžitou platností nečekaně rezignoval na svoji funkci. Muž, který banku provedl finanční krizí, důvod svého odchodu nevysvětlil.

Odstupující šéf Citigroup Vikram Pandit
16.10.2012 16:34   |  

Pandita nahradí Michael Corbat, který v současnosti řídí divizi banky pro Evropu, Blízký východ a Afriku.

Pandit řídil banku během nestabilního období, které přišlo po krizi v roce 2008. Banka se kvůli chybným spekulacím na hypotéčním trhu dostala do potíží a musela požádat o státní pomoc 45 miliard dolarů.

Spolu s místem ředitele se Pandit vzdal i křesla ve správní radě banky. V prohlášení uvedl, že poté, co se bance podařilo překonat období finanční krize a stala se z ní silná instituce, nastal správný čas, aby kormidlo Citigroup převzal někdo jiný.


Čtěte také:

Citigroup snížila sázky na odchod Řecka z eurozóny

Citigroup chystá kreditní karty pro Číňany


Na funkci rezignoval také prezident a provozní ředitel banky John Havens. Ten řídil rovněž divizi zaměřenou na institucionální klienty a byl považován za blízkého spolupracovníka Pandita.

Citigroup v pondělí oznámila, že její čistý zisk ve třetím čtvrtletí prudce klesl na 468 milionů USD (devět miliard korun) z loňských srovnatelných 3,77 miliardy dolarů. Důvodem byl odpis v makléřské divizi. Bez zahrnutí mimořádných položek čistý zisk činil 3,3 miliardy dolarů, tedy 1,06 dolaru na akcii, a překonal odhady analytiků.

Autor: čtk, bru

Komentáře

Čtěte také

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce vybudovat druhý plot podél své hranice se Srbskem. Podle oznámil to maďarský premiér Viktor Orbán. Předpokládá, že druhá bariéra pomůže posílit obranu před možným… více

Mobilní web