Šéf Credit Suisse požádal kvůli špatným výsledkům o snížení odměny

Generální ředitel švýcarské banky Credit Suisse Tidjane Thiam požádal představenstvo banky o výrazné snížení své odměny. Informoval o tom v neděli na svém webu list The Wall Street Journal. Druhá největší švýcarská banka Credit Suisse loni vykázala první celoroční ztrátu od roku 2008.

Tidjane Thiam
8.2.2016 10:58   |  

Požádal jsem představenstvo o výrazné snížení mého bonusu,“ uvedl podle listu Thiam. Bonus mu byl snížen nejvíce z celého nejvyššího managementu, citoval jej v neděli týdeník Sonntagszeitung. Hospodářské výsledky podniku loni zasáhly rozsáhlé odpisy nehmotného majetku, náklady na právní spory a ztráty spojené s ukončováním některých aktivit. Banka ve čtvrtek oznámila, že za uplynulý rok prodělala 2,94 miliardy franků (71,2 miliardy korun).

Thiam se generálním ředitelem Credit stal loni v červenci. Někdejší člen vlády v Pobřeží slonoviny usiluje v čele banky o zmenšení divize investičního bankovnictví. Místo toho se chce více soustředit na správu majetku v rozvíjejících se ekonomikách. Zaměřit se chce také na rychlejší snižování nákladů. Slíbil mimo jiné, že celkové množství peněz na odměny za uplynulý rok bude o 11 procent menší než před rokem.


Čtěte také:

Klamaly investory. Banky Barclays a Credit Suisse zaplatí čtyři miliardy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

Mobilní operátor T-Mobile zvažuje rozšířit nabídku své internetové televize. Jednou z možností by mohla být stanice, jejíž program by byl významně složen z příspěvků veřejnosti… více

Komerční prezentace
Mobilní web