Šéf Credit Suisse požádal kvůli špatným výsledkům o snížení odměny

Generální ředitel švýcarské banky Credit Suisse Tidjane Thiam požádal představenstvo banky o výrazné snížení své odměny. Informoval o tom v neděli na svém webu list The Wall Street Journal. Druhá největší švýcarská banka Credit Suisse loni vykázala první celoroční ztrátu od roku 2008.

Tidjane Thiam
8.2.2016 10:58   |  

Požádal jsem představenstvo o výrazné snížení mého bonusu,“ uvedl podle listu Thiam. Bonus mu byl snížen nejvíce z celého nejvyššího managementu, citoval jej v neděli týdeník Sonntagszeitung. Hospodářské výsledky podniku loni zasáhly rozsáhlé odpisy nehmotného majetku, náklady na právní spory a ztráty spojené s ukončováním některých aktivit. Banka ve čtvrtek oznámila, že za uplynulý rok prodělala 2,94 miliardy franků (71,2 miliardy korun).

Thiam se generálním ředitelem Credit stal loni v červenci. Někdejší člen vlády v Pobřeží slonoviny usiluje v čele banky o zmenšení divize investičního bankovnictví. Místo toho se chce více soustředit na správu majetku v rozvíjejících se ekonomikách. Zaměřit se chce také na rychlejší snižování nákladů. Slíbil mimo jiné, že celkové množství peněz na odměny za uplynulý rok bude o 11 procent menší než před rokem.


Čtěte také:

Klamaly investory. Banky Barclays a Credit Suisse zaplatí čtyři miliardy

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web