Šéf Credit Suisse měl díky odměnám nejvyšší plat z evropských rivalů

26.3.2010 14:11   |  

Celekem 18,2 milionu dolarů. Taková byla loňská mzda šéfa švýcarského finančního domu Credit Suisse Brady Dougana, který tak dosáhl nejvyššího platu ze všech šéfů velkých evropských bank. Napsal to dnes list Financial Times.

Díky odměnám, které dosáhly téměř předkrizových úrovní, tak generální ředitel Credit Suisse platově pokořil nejenom své evropské protějšky, ale i téměř všechny zámořské rivaly.

Více než on už měl jen napřiklad šéf americké hypoteční banky Wells Fargo, který si loni příšel na 21,3 milionu dolarů. Doughan se umístil i před ředitelem JPMorgan Jamie Dimonem, který v loňském roce pobíral mzdu ve výši 16 milionu dolarů.

Čísla na Douganově výplatní pásce byla daleko vyšší, než měl například šéf Goldman Sachs, který loni bral “pouhých” 9,8 milionu dolarů. James Gorman z Morgan Stanley vydělal celkem 8,1 miliony dolarů. Z evropských konkurentů Dougan výrazně předběhl například šéfa Deutsche Bank Josefa Ackermanna s 12,69 miliony dolarů.

Credit Suisse vyplatila své výkonné radě - tedy Douganovi a dalším dvanácti členům rady - dohromady na 140 milionů dolarů. Z toho však více než 120 milionů pocházelo z variabilních odměn. Douganův základní plat se tak pohyboval více než na 1,2 milionu dolarů, dalších 17 milionů obdržel právě na odměnách.

Credit Suisse nedávno uvedla, že rok 2009 byl jeden z nejvíce získových v historii banky - v minulém roce banka vytvořila čistý zisk ve výši 6,2 miliardy dolarů, v předešlém roce přitom dosáhla ztráty 7,7 miliardy dolarů.

Autor: Prokop Havel

Komentáře

Čtěte také

V Singapuru vyjelo jako v první zemi na světě taxi bez řidiče

V Singapuru vyjelo jako v první zemi na světě taxi bez řidiče

Vybraní testeři si mohou v Singapuru objednat zdarma jízdu autonomním vozem. Asijská metropole se tak stala prvním místem na světě, kde začalo jezdit se zákazníky "samořídící"… více

Mobilní web