Šéf ČSTV Jansta chce žalovat Hušáka

Český svaz tělesné výchovy na své valné hromadě rozhodne o podání žaloby na bývalého šéfa zkrachovalé Sazky Aleše Hušáka a jeho tehdejší management. V nedělním pořadu ČT Otázky Václava Moravce to řekl předseda ČSTV Miroslav Jansta.

 Miroslav Jansta
22.4.2012 15:06   |  

„Získal jsem přesnější představu, co se kolem Sazky dělo. Nečinnost akcionářů a žádná starost o vlastní majetek. Absolutní zvrhlost managementu Sazky, chybějící finanční a morální zásady,“ kritizoval bývalé vedení zkrachovalé loterijní společnosti Jansta. Zimní areály, které ČSTV vlastní Jansta prodávat nechce.


Více čtěte:

Kellner s Komárkem převzali všechny pohledávky Penty za Sazkou

Cupka vyplatil půl miliardy prvnímu věřiteli Sazky


Jansta zároveň uvedl, jaké právní kroky podnikne. „V prvé řadě určitě obchodní spor, možná také občanský,“ řekl šéf ČSTV.

Sportovci se dostali do finančních potíží kvůli výpadku peněz od Sazky. Ta místo odvodů výdělku sportovním svazům naprostou většinu zisku posílala na splátky dluhopisů kvůli výstavbě arény v pražských Vysočanech. Vloni kvůli dluhům skončila společnost v konkurzu, kde ji získala společná firma skupin PPF a KKCG.

Autor: nos

Komentáře

Čtěte také

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Vláda včera schválila zvýšení platů učitelům, čímž splnila to, oč se snaží nejvíce – nahnat si před nadcházejícími volbami preference. K tomu jí můžeme všichni pogratulovat stejně… více

Mobilní web