Šéf Erste chválí českou ekonomiku

Ekonomická situace regionu včetně České republiky se v druhé půlce letošního roku zlepší, nastane oživení. Uvedl šéf Erste Group, která ovládá Českou spořitelnu, Andreas Treichl. Samotná Česká republika je podle něj ve velmi dobré situaci, má nízký dluh a její pověst mezi investory je skvělá. Stejně tak i Česká spořitelna je podle něj v excelentní kondici.

šéf Erste Group Andreas Treichl
18.1.2012 13:56   |  

„Kdyby celá skupina Erste vypadala jako Česká spořitelna, vše by bylo v naprostém pořádku,“ dodal. Základy regionu jsou podle něj silné a finanční systém je rovněž ve velmi dobré kondici. Celkově má podle něj region v krizové situaci lepší možnosti rozvoje než země západní Evropy.

Výjimkou je v regionu Maďarsko, které se potýká s vážnými problémy. Ale podle Treichla je země schopna přilákat investory rychleji než Řecko. „Získá je zpět do roka, pokud změní politiku a dohodne se s MMF,“ uvedl šéf Erste Group. Erste Bank podle Treichla dosáhne požadované devítiprocentní hranice kapitálové přiměřenosti v polovině letošního roku.

Plány banky přitom podle něj počítají s tím, že kapitálovou přiměřenost navýší až nad tuto hranici. „Věříme, že v druhé polovině roku bude v regionu oživení, takže se snažíme kapitálovou přiměřenost zvýšit nad devět procent, abychom měli palebnou sílu pro další expanzi,“ uvedl.

Podle něj banka získává zdroje pro navýšení limitu likvidací rizikových aktiv mimo region střední a východní Evropy. Treichl rovněž uvedl, že snížení ratingu Rakouska může vést i ke snížení ratingu Erste. Dopad ale podle něj bude na banku minimální.

Autor: nos,čtk

Komentáře

Čtěte také

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Jednání o transatlantické dohodě postupují plynule, ujišťuje Washington

Domlouvání smlouvy o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy plynule postupují, řekl mluvčí šéfa Úřadu obchodního zmocněnce USA Michaela Fromana. Německý vicekancléř… více

Mobilní web