Šéf Raiffeisen rezignoval kvůli podezřelým nákupům bytů v Asii

aktualizováno Šéf rakouské skupiny Raiffeisen Bank International (RBI) Herbert Stepic nabídl své křeslo generálního ředitele poté, co se objevilo podezření, že Stepic nakupoval nemovitosti v Asii ze zahraničních kont. Stepic chce zůstat mimo funkci, dokud se vše nevyjasní a opakuje, že v žádném případě nešlo o krácení daní. O případu informují rakouská média.

Raiffeisenbank (Profimedia.cz)
24.5.2013 13:42   |  

„Šlo o soukromé obchody z let 2006 a 2008. Investice byly provedeny z peněz zdaněných v Rakousku,“ řekl Stepic v pátek ve Vídni deníku Die Presse.

Stepic si měl podle informací novinářů prostřednictvím dvou firem sídlících v Hongkongu a na Britských panenských ostrovech koupit tři byty v Singapuru. O svém nákupu Stepic, který je v Rakousku respektovaným bankéřem, neinformoval představenstvo RBI. Stepic trvá na tom, že dvě společnosti, Yatsenko International Limited a Takego Holdings Limited, nebyly „offshorovými konstrukcemi“, které by používal k investicím do realit.

Herbert Stepic

Svého nástupce šestašedesátiletý šéf RBI zatím nejmenoval. Než bude nový šéf vybrán, povede RBI Stepic. Výběr by měl být proveden velice brzy, možná již příští týden. Akcie RBI spadla v reakci na rezignaci Stepice o 3,3 procenta.

Herbert Stepic, držitel prestižních ocenění jako například Evropský bankéř roku, byl architektem expanze rakouského bankovního domu do postkomunistické východní Evropy. V mnoha zemích včetně Česka z firmy Raiffeisen vybudoval uznávanou značku, píše deník Die Presse.


Čtěte také:

Pražská burza má třetího zahraničního člena - Raiffeisen Centrobank

Bankám ve východní Evropě se daří, rychle rostou v Polsku a Rusku

Lubor Žalman: U některých úvěrů je tak nízká marže, že už o ně nemáme zájem

Autor: Petr Horký

Komentáře

Čtěte také

Do Česka zamíří benzin E10. Starším vozům může poškodit motor

Do Česka zamíří benzin E10. Starším vozům může poškodit motor

Na českých čerpacích stanicích se namísto Naturalu 95 začne prodávat benzin E10. Vyžádá si to evropská legislativa. Zvýšením podílu biosložky z původních maximálně pěti procent na… více

Mobilní web