Šéf zkrachovalého brokera MF Global rezignoval

Generální ředitel americké makléřské společnosti MF Global Holdings Jon Corzine rezignoval. Společnost v pondělí požádala o soudní ochranu před věřiteli. Dostala se do potíží kvůli svým sázkám na evropské státní dluhopisy, a stala se tak největší americkou obětí dluhové krize eurozóny. Firmu nyní vyšetřují regulační úřady a FBI, protože z klientských účtů zmizely stovky milionů dolarů. Podle regulačních úřadů chybí více než 600 milionů dolarů.

 MF Global
4.11.2011 16:24   |  

Corzine v prohlášení uvedl, že jeho odchod je dobrovolný a jeho rozhodnutí o odchodu bylo velmi obtížné. Corzine také odmítl odstupné 12,1 milionu dolarů (asi 220 milionů korun).

„Cítím velký smutek kvůli tomu, co se stalo v MF Global a jaký vliv to mělo na firemní klienty, zaměstnance a mnoho dalších,“ uvedl Corzine v prohlášení. Dodal, že nadále hodlá pomáhat při vyšetřování firmy regulačními úřady.

Corzine byl dříve šéfem Goldman Sachs & Co a senátorem a guvernérem New Jersey. Do vedení MF Global nastoupil loni v březnu a chtěl z 200 let staré makléřské firmy udělat globální investiční banku, která místo makléřského zprostředkovávání burzovních transakcí klientům vkládá do obchodů vlastní peníze.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web