Šéfem ING Bank bude od prosince Jan Bartholomeus

1.11.2010 17:19   |  

Novým generálním ředitelem ING Bank v Česku se stane od prosince Jan Bartholomeus. Dosavadní šéf banky Rolf-Jan Zweep byl jmenován generálním ředitelem ING Bank Ukrajina.

Bartholomeus zahájil svou kariéru v nizozemské centrále ING Bank v roce 1997. Od té doby zastával různé manažerské pozice v oblasti bankovnictví pro drobné klienty. V posledních třech letech pracoval jako šéf pobočky ING Commercial Banking v Bulharsku.

Současný generální ředitel Rolf-Jan Zweep byl ve funkci od druhé poloviny roku 2004. Během uplynulých šesti let oddělil v České republice část ING Bank od ING Pojišťovny, čímž se ING Bank dostala mezi tři nejvýznamnější banky v oblasti podnikového bankovnictví. Jeho hlavním úkolem bude vrátit ING Commercial Banking na Ukrajině vedoucí postavení na tamním bankovním trhu ovlivněném krizí.

ING Bank patří k menším tuzemským bankám. Banka byla v České republice založena v roce 1992 jako organizační složka ING Bank N.V. Amsterdam.

Banka, která pro aktivity firemního bankovnictví v tuzemsku používá obchodní název ING Commercial Banking, je součástí skupiny ING Group. Ta v tuzemsku sdružuje společnosti jako ING Pojišťovna, ING Penzijní fond, ING Invest Management nebo ING Real Estate.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Další rána ruskému rozpočtu? Kremlu začíná vadit příliš silný rubl

Další rána ruskému rozpočtu? Kremlu začíná vadit příliš silný rubl

Ruská měna od začátku roku posílila vůči dolaru o 15 procent a Moskvě kvůli tomu přibývají starosti. Podle ekonomického poradce prezidenta Vladimira Putina tento vývoj může snížit… více

Mobilní web