Šéfové ČEB a EGAP rezignovali

E15 exkluzivně Předseda představenstva a generální ředitel Exportní garanční a pojišťovací společnost Karel Pleva a generální ředitel České exportní banky Tomáš Uvíra dnes podle informací E15.cz rezignovali na své posty.

Karel Pleva
20.9.2012 18:06   |  

Na svém odchodu se oba ředitelé dohodli s ministrem financí Miroslavem Kalouskem. „Tuto informaci nemám a ministerstvo financí ji nebude nijak komentovat,“ řekl na dotaz k rezignaci Plevy a Uvíry Jakub Haas z tiskového oddělení MF. Jak dodal, nemůže věc ověřit ani u ministra financí Miroslava Kalouska, protože právě probíhá mimořádně zasedání vlády.

Informaci naopak potvrdil osobně Karel Pleva: „Ano je to tak. Odcházím dohodou a po vzájemné dohodě s dozorčí radou EGAP nebudu zatím celou záležitost nijak komentovat,“ řekl na dotaz E15.cz.

Tomáš Uvíra

Rezignaci šéfa ČEB Uvíry potvrdila manažerka komunikace ČEB Věra Dušková: „Je to pravda. Přesné příčiny však zatím neznám. Podrobnosti sdělíme až po zasedání představenstva.“


Také čtěte: Zpráva rozvědky rozhněvala státní firmy


EGAP je specializovaná státní úvěrová pojišťovna. Jako součást státní podpory exportu poskytuje vývozcům a bankám financujícím vývoz ochranu před rizikem nezaplacení z komerčních i teritoriálních důvodů.

Česká exportní banka podporuje české vývozce, aby jejich výrobky a služby obstály na světových trzích. Za patnáct let existence financovala řadu obchodních transakcí.

Autor: Miroslav Tryner, Michal Nosek

Komentáře

Čtěte také

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorský premiér Horst Seehofer se po uzavřeném zasedání bavorského zemské vlády distancoval od postoje kancléřky Angely Merkelové k migrační krizi. Kancléřčino "to zvládneme" prý… více

Mobilní web