Šéfové Prudentialu nechtějí odstoupit

3.6.2010 17:17   |  

Šéfové britské skupiny Prudential - generální ředitel Tidjane Thiam a prezident Harvey McGrath - budou na pondělní výroční valné hromadě čelit takvzanému "grilování"‘ ze strany akcionářů. Důvodem je neúspěšný pokus o převzetí asijské divize americké pojišťovací skupiny AIG.

Manažeři čelí především kritice za to, že nekonzultovali obchod s akcionáři, před podáním rekordně vysoké nabídky na převzetí AIA. Generální ředitel a další členové výkonného managementu zůstali ustrnulí po událostech posledních dnů a následných nesčetných hlasech volajících po jejich rezignaci, uvedl zdroj blízký společnosti.

Šéfové si tak již začali vyjednávat podporu mezi akcionáři, aby si udrželi svá křesla. Zatím se zdá, že akcionáři jsou rozděleni do tří skupin na ty, kteří si myslí, že by vedení mělo zůstat, ty, kteří myslí, že by vedení mělo dostat čas zhodnotit situaci a ty, kteří zastávají názor, že vedení by mělo skončit okamžitě.

Autor: pez

Komentáře

Čtěte také

Český fotbal bude mít ePojisteni.cz ligu. Web se stal partnerem soutěže

Český fotbal bude mít ePojisteni.cz ligu. Web se stal partnerem soutěže aktualizováno

Fotbalová liga v pátek začne pod novým názvem ePojisteni.cz liga. Titulárním partnerem se stal internetový vyhledávač pojištění, který nahradil po dvou letech v názvu loterijní… více

Mobilní web