Šéfové Prudentialu zůstavají

8.6.2010 12:48   |  

Šéfové britské pojišťovací skupiny Prudential ustáli včerejší ‚grilování‘ před akcionáři na valné hromadě. Předseda Harvey McGrath obhájil novou strategii na expanzi na asijských trzích po zmařené akvizici Američan Insurance Asia tváří v tvář akcionářům.

McGrath byl několikrát dotázán, zda by zvažovali další pokus o akvizici celé AIA nebo její části. Uvedl, že Prudential bude nadále bedlivě sledovat vývoj kolem AIA, AIG by měla upsat primární emisi akcií své asijské divize na hongkongské burze koncem letošního roku. McGrath zároveň odmítl však, že by přišli s novou nabídkou. Názorové složení akcionářů bylo velmi různorodé, od zastánců současného vedení až po hlasy volající po rezignaci nejvyššího vedení. McGrath a generální ředitel Tidjane Thiam nakonec svá místa ubránili. Akcionářům naopak udělaly radost zveřejněné výsledky. Tržby za prvních pět měsíců vzrostly o 27 procent na 1,36 miliardy liber z 1,07 miliardy v předchozím roce. Na růstu se především podílel rychle rostoucí asijský trh.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecko dnes ráno zahájilo za podpory letectva mezinárodní koalice ofenzivu proti radikálům z takzvaného Islámského státu (IS) u severosyrského města Džarabulus. Podle… více

Mobilní web