Shell se bojí krize. Stáhne své miliardy z evropských bank

Britsko-nizozemský ropný gigant Royal Dutch Shell hodlá kvůli dluhové krizi stáhnout až 15 miliard dolarů (přes 300 miliard korun) z evropských bank a přesunout je do Spojených států. Informoval o tom britský list The Times. Mluvčí podniku tuto zprávu později potvrdila.

 Shell
6.8.2012 13:43   |  

„Změnila se naše ochota přijímat úvěrová rizika v Evropě. Krize ovlivnila naši ochotu poskytovat půjčky,“ citoval list finančního ředitele společnosti Simona Henryho. Shell podle listu hodlá stáhnout své finanční prostředky ze všech bank v jižní Evropě, která je nejvíce zasažena dluhovou krizí.

Namísto držení hotovostních rezerv na účtech v Evropě chce firma peníze investovat v USA, a to například do státních dluhopisů. Podle mluvčí podniku jde o běžnou změnu vkladové strategie. Přesun by se měl týkat pouze rezervní hotovosti. Shell je v Evropě nadále nucen držet určitou část peněz, aby byl schopen financovat své operace, napsala agentura Reuters.


Také čtěte:

Shell bude v Číně rozjíždět těžbu plynu z břidlic

Shell nabídl miliardu liber za producenta plynu Cove Energy


Shell se nyní podobně jako konkurenti potýká s poklesem cen ropy v důsledku zpomalení růstu světové ekonomiky. Čistý zisk společnosti se ve druhém čtvrtletí propadl o více než polovinu na zhruba čtyři miliardy dolarů.

Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požaduje tři miliardy korun navíc na navýšení počtu policistů a boj proti terorismu. ČSSD považuje bezpečnost za prioritu při sestavování… více

Mobilní web