Silná libra srazila zisk Providentu na 360 milionů

Společnosti Provident Financial klesl v Česku a na Slovensku v pololetí meziročně zisk před zdaněním o 16 procent na 9,4 milionu liber (asi 360,5 milionu korun). Za poklesem stojí silnější kurz libry vůči koruně, uvedla dnes firma v tiskové zprávě. Provident poskytuje domácnostem krátkodobé hotovostní půjčky.

Provident Financial
29.7.2015 13:57   |  

„I přes velmi konkurenční obchodní prostředí v obou zemích se zisk před zdaněním zvýšil o 100 tisíc liber. Silnější kurz libry vůči koruně však zapříčinil, že zisk po přepočtu na libry byl nižší než v loňském roce,“ uvedla společnost. Dodala, že zlepšila výběr splátek, což snížilo ztráty z hodnoty pohledávek.

V Česku a na Slovensku má Provident 345 tisíc zákazníků, kterým v pololetí poskytl půjčky za 79,6 milionu liber (přes tři miliardy korun). Počet zákazníků se meziročně snížil o 35 tisíc a objem půjček klesl o 22,5 procenta.

Největší poskytovatel krátkodobých půjček

V Česku je Provident Financial největším poskytovatelem krátkodobých hotovostních půjček domácnostem. Působí zde od roku 1997. Má 600 zaměstnanců a tři tisícovky obchodních zástupců. Výše půjčky se pohybuje od 2000 do 80 tisíc korun. Společnost působí například i v Maďarsku, Polsku, Rumunsku a Mexiku. V září vstoupila na trh v Bulharsku a v Litvě.

Firma je součástí mezinárodní finanční skupiny International Personal Finance obchodované od roku 1992 na londýnské burze.


Čtěte také:

Provident žaluje bývalé obchodní zástupce

Češi splácejí své finanční závazky rychleji než dřív, tvrdí statistiky

Skoro polovina Čechů nemá úspory, hůř jsou na tom jen Rumuni a Turci

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Home Credit se vrací do černých čísel, díky Asii má zisk 1,6 miliardy

Skupina Home Credit v letošním prvním pololetí vytvořila zisk 59,3 milionu eur (1,6 miliardy korun), o rok dříve vykázala ztrátu 90 milionů eur (2,43 miliardy korun). Tahounem… více

Mobilní web