Singer se stal guvernérem roku ve střední a východní Evropě

Šéf ČNB Miroslav Singer získal ocenění Guvernér centrální banky ve střední a východní Evropě pro rok 2013, které uděluje mezinárodní časopis Emerging Markets. Cenu převezme dnes večer ve Washingtonu v průběhu výročního zasedání Mezinárodního měnového fondu a Světové banky.

Miroslav Singer
12.10.2013 10:32   |  

„Toto ocenění, ale i podobná hodnocení a ratingy guvernérů jsou spíše součástí toho, jak o naší práci a o nás píší média, než zlomovými okamžiky našich kariér. Přesto si tohoto ocenění vážím,“ uvedl Singer.

Podle něj je na jedné straně povzbuzující, že mezinárodní odborná veřejnost vnímá ČNB a její kroky příznivě. „Na druhé straně je zřejmé, že jde o ocenění práce všech mých kolegů v České národní bance více než o ocenění mne samotného,“ doplnil guvernér.

Šéfredaktorka magazínu Emerging Markets Antonia Opritaová zdůvodnila ocenění Miroslava Singera „přiměřenou komunikační politiku“ poté, co ČNB vyčerpala prostor ve snižování úrokových sazeb s cílem uvolnit měnovou politiku.

„Centrální banka verbální intervencí a vysíláním správných signálů na trh zabránila posilování české koruny, které by poškodilo malou, otevřenou ekonomiku, v níž má zahraniční obchod vysoký podíl,“ doplnila Opritaová.

Ceny uděluje časopis Emerging Markets, který při výběru laureátů zohledňuje nominace regionálních odborníků. V roce 2012 získal ocenění za střední a východní Evropu guvernér centrální banky Turecka Erdem Basci.


Čtěte také:

Singer: Šance na intervenci zůstává vysoká

Singer: Česká ekonomika má to nejhorší za sebou

Guvernér Singer: Náprava škod po podvodních mírně přispěje k růstu HDP

Autor: vag

Komentáře

Čtěte také

Medikamenty jsou příliš levné, některé kvůli tomu mizí z trhu

Medikamenty jsou příliš levné, některé kvůli tomu mizí z trhu

Řadu let se v Česku daří držet veřejné náklady na léky na uzdě. Nejdříve díky systému úředního stanovování cen a úhrad podle těch nejnižších v Evropě, pak díky dohodám Všeobecné… více

Mobilní web