Škoda je v regionu druhou nejčastěji havarijně pojišťovanou značkou

V zemích střední a východní Evropy se nejčastěji v rámci povinného ručení pojišťuje Volkswagen, mezi havarijně pojišťovanými vozy je na druhém místě česká Škoda za Opelem. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu Generali PPF Holdingu (GPH), který se uskutečnil v devíti zemích regionu.

 auta, Škoda
29.10.2012 15:49   |  

Nejčastěji pojišťovanou značkou v regionu v rámci povinného ručení je Volkswagen. Nejvíce si jej pojišťují Poláci, Rumuni a Chorvaté. Obecně platí, že nejčastěji pojišťovaná auta v rámci povinného ručení zároveň nejčastěji reportují hlášené škody. Jednoznačně tak v jednotlivých zemích vede Volkswagen. Druhou značkou nejčastěji hlásící v jednotlivých zemích škody je Ford.

U havarijního pojištění patří mezi nejčastěji pojišťované značky Opel. Česká Škoda se v mezinárodním srovnání značek havarijně pojištěných vozů umístila v zemích střední a východní Evropy na druhém místě a na stejném místě se umístila, i pokud jde o počet hlášených škod. Jen Bulharsko a Slovinsko škodovku ve svých statistikách pěti nejčastěji pojišťovaných značek nezaznamenaly vůbec.


Čtěte také:

Nemilosrdná přímá úměrnost: stáří aut a počet dopravních nehod

Na českých silnicích jezdí už 4,5 milionu aut


Auto značky Škoda si v Čechách u obou pojišťoven GPH pojistí v rámci povinného ručení až 38 procent všech řidičů, havarijně pak dokonce 42 procent. Oblíbená je škodovka ještě u Slováků (22 procent), mezi pěti nejoblíbenějšími značkami se objevila také v Rumunsku, v Maďarsku a ve Slovinsku. Tak silnou pozici, jakou má Škoda na trhu v České republice, nemá v ostatních zemích žádné jiné auto. U Srbů vede místní značka Zastava, u Rumunů Volkswagen. Bulhaři a Maďaři si pojišťují nejčastěji auta značky Opel.

Pokud jde o barvy, mezi českými řidiči jednoznačně vede šedá metalíza. Takové auto má 12 procent všech motoristů, kteří mají auto pojištěné v rámci povinného ručení. U havarijního pojištění je to dokonce 18 procent. I zbývající řidiči sází na tradiční barvy – s jedenácti a deseti procenty převládá červená a bílá. Češi tak v podstatě následují evropský trend, v Maďarsku si pořizuje šedostříbrná auta dokonce 27 procent řidičů.

Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Stávky ve francouzských rafineriích mohou zdražit českým řidičům benzin

Stávky ve francouzských rafineriích mohou zdražit českým řidičům benzin

Čeští řidiči by už za týden mohli pocítit řádění francouzských odborářů, kteří mohutně protestují proti reformě pracovního práva. Stávky od neděle postupně zasáhly všech osm… více

Komerční prezentace
Mobilní web