Skupina J&T má zájem o slovenskou banku Dexia

4.10.2010 14:04   |  

Finanční skupina J&T má zájem o koupi Dexia banky Slovensko. Dnes to řekl mluvčí J&T Maroš Sýkora. Prodej banky v rámci restrukturalizačního plánu již dříve ohlásila její mateřská společnost, francouzsko-belgická skupina Dexia. Nový vlastník banky by měl být známý do konce října 2012.

„Skupina J&T se zaměřuje na privátní a investiční bankovnictví, správu aktiv a poskytování projektového financování. Případnou akvizici Dexia banky hodnotíme jako zajímavou investiční příležitost, která by nám umožnila rozšíření našich aktivit do dalších oblastí, o které máme zájem,“ řekl prezident skupiny Tkáč.

Dexia banka Slovensko působí na trhu od roku 1993. Nejprve vystupovala pod názvem První komunální banka. Finanční skupina Dexia se stala jejím majoritním akcionářem v květnu 2000. Banka se zaměřuje na poskytování služeb pro města a obce, podnikatele či drobné klienty. Koncem loňského roku měla Dexia na Slovensku 49 poboček. Bilanční suma banky na konci června činila 2,61 miliardy eur (63,9 miliardy korun).

Dexia by měla kromě své slovenské divize prodat i aktivity v Itálii a Španělsku a pojišťovací divizi v Turecku. Finanční skupina se v roce 2008 dostala kvůli finanční krizi do problémů a získala od Francie, Belgie, Lucemburska a hlavních akcionářů finanční pomoc 6,4 miliardy.

J&T již v bankovnictví na Slovensku podniká, a to prostřednictvím J&T Banky, která v zemi působí jako pobočka zahraniční banky. Centrálu má v Praze a další pobočky ve Švýcarsku, Rusku a na Barbadosu.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zeman: Česko by mělo navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku

Zeman: Česko by mělo navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku

Česká republika by se měla připojit k zemím, které navrhují zrušit sankce Evropské unie proti Rusku, řekl dnes prezident Miloš Zeman při zahájení výstavy Země živitelka v Českých… více

Mobilní web