Skupina KBC prodá britskou divizi KBC Business Capital

27.9.2010 11:00   |  

Belgická finanční skupina KBC prodá svou britskou divizi KBC Business Capital americké společnosti PNC Financial Services Group. Jako hlavní důvod prodeje uvedli belgičtí finančníci rozdílné předměty obchodních zájmů obou společností.

„Oznámená dohoda o prodeji je dalším krokem ve strategii skupiny KBC k přehodnocení obchodních aktivit. Tímto prodejem posilujeme zaměření skupiny na bankovní a pojišťovací trh,“ prohlásil generální ředitel tržních aktivit skupiny KBC Luc Popelier.

Na přání obou stran, neblya částka transakce zveřejněna, ale podle KBC jde o malý obchod s zanedbatelným vlivem na kapitál KBC.

Spojení s americkou finanční skupinou PNC uvítalo vedení britské úvěrové společnosti. „Připojení k PNC umožní našim klientům i zaměstnancům využívat výhody ze spojení s jednou z předních amerických finančních společností. Dohoda nám také umožní dále rozvíjet naše aktivity i posílit postavení na trhu, které jsme si v průběhu let vybudovali,“ komentoval obchod generální ředitel KBC Business Capital Paul Beveridge.

Belgická skupina KBC se zaměřuje na bankovní a pojišťovací trh v Belgii a zemích střední a východní Evropy. V České republice vlastní skupinu ČSOB. Působí také na Slovensku, v Polsku, Maďarsku a Bulharsku. Skupina KBC zaměstnává na 54 tisíc zaměstnanců a jejích služeb využívá přibližně 12 milionů klientů.

Britská KBC Business Capital je specialistou na poskytování úvěrů společnostem z různých oborů. Minimální výše těchto úvěrů je dva miliony liber (zhruba 58 milionů korun). Do portfolia belgické skupiny KBC, která se zaměřuje hlavně na bankovnictví a pojišťovnictví, tak moc nezapadá.

Autor: mediafax, haj

Komentáře

Čtěte také

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu

Irák chce podpořit ceny ropy, hodlá však dál zvyšovat těžbu aktualizováno

Irák je odhodlán sehrát v rámci kartelu OPEC aktivní roli při podpoře cen ropy. Řekl to dnes tamní ministr ropného průmyslu Džabár Alí Luajbí. Dodal však, že jeho země bude… více

Mobilní web