Skupina Penta plánuje koupit první nemocnici v Česku

aktualizováno Investiční skupina Penta, která vlastní síť lékáren Dr.Max, chce v Česku posílit ve zdravotnictví. Akvizici první nemocnice plánuje oznámit letos, uvedl zakládající partner Penty Marek Dospiva. Během několika let se skupina chce stát dominantním hráčem na nemocničním trhu.

ilustrační foto
20.4.2015 16:19   |  

Penta vlastní a provozuje největší soukromou nemocniční síť na Slovensku a v Polsku, kde pod ní spadá 14, resp. 12 nemocnic. „V České republice máme podobně rozsáhlé plány jako na Slovensku,“ podotkl Dospiva.

Kromě nákupu nemocnic od soukromých vlastníků nevyloučila Penta „slovenský scénář“, tedy stavbu nové nemocnice. Před několika týdny skupina informovala o tom, že ve slovenských Michalovcích za 35 milionů eur postaví novou nemocnici. „Na Slovensku jednu stavíme a v nejbližších týdnech rozhodneme o případné stavbě druhé,“ uvedl zakládající partner Penty Jaroslav Haščák.


Čtěte také: Penta oznámila výsledky za rok 2014, klesl jí zisk o téměř třetinu


Penta: Nemocnice jsou dlouhodobou investicí

Tržby nemocnic, které Penta vlastní či provozuje, dosahují nyní zhruba 200 milionů eur. „Pro nás jsou nemocnice dlouhodobé investice, deset let a více. Plánem pro nejbližších deset let je dostat se v tržbách na jednu miliardu eur,“ doplnil Haščák.

Penta je středoevropská investiční skupina, založená v roce 1994. Působí zejména ve zdravotnictví, finančních službách, výrobě, maloobchodu a v realitách. Firma působí ve více než deseti zemích Evropy a má zastoupení v Praze, Bratislavě, Varšavě a Mnichově.

Penta chce začít stavět na Masarykově nádraží do dvou let
Investiční skupina Penta stále věří, že do dvou let zahájí stavbu projektu na nevyužívaných pozemcích pražského Masarykova nádraží. Na dnešní tiskové konferenci to řekl zakládající partner Penty Marek Dospiva. O stejném termínu přitom mluvil už loni.
Penta chce v rámci projektu Masaryk Station Development vybudovat takzvaný Central Business District. Přirovnává ho k londýnskému City. Ve druhé fázi chce zastavět plochy podél obou stran magistrály, na což by navázala třetí fáze v ulici Hybernská.
Vlastníkem většiny pozemků na Masarykově nádraží jsou České dráhy. Přestavbu nádraží plánuje Masaryk Station Development, v níž ČD vlastní asi 34 procent a většinu má Penta. Projekt vyjde na miliardy korun.

Čtěte také:

Penta sloučí mediální projekty do nového holdingu News and Media

Penta je před koupí vydavatelství Vltava-Labe-Press

Penta kupuje polovinu Petit Pressu, redakce deníku Sme končí

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web