Skupina RSJ investuje přes své fondy šest miliard korun

Skupina RSJ kolem miliardáře Karla Janečka, která při obchodování na burzách používá vlastní matematické modely a algoritmy, hodlá prostřednictvím svých fondů investovat šest miliard korun. Informoval o tom předseda představenstva skupiny RSJ Libor Winkler s tím, že jde o rozmanité projekty od hotelového komplexu na Zanzibaru až po licencovanou finanční instituci.

Předseda představenstva společnosti RSJ Libor Winkler
18.6.2015 16:30   |  

Skupina RSJ se skládá z obchodníka s cennými papíry, RSJ fondů a Nadace RSJ. Skupiny chce nyní podle Winklera vydatně investovat právě prostřednictvím šesti takzvaných podfondů podle jejich investičního zaměření.

Podfond RSJ Core investuje především do nemovitostí, například do projektu Byty Vítkov nebo hotelového komplexu na Zanzibaru. RSJ Gradus má investice hlavně do vědy, biotechnologií a zdravotnictví, RSJ Land do nákupu půdy, RSJ Agro do zdravého a k přírodě šetrného zemědělství, RSJ Tech do informatiky a informačních technologií a RSJ Finance do finančního sektoru, u jednoho subjektu již nyní čeká na licenci České národní banky. Zaměření činnosti neuvedl.

RSJ klesl počet obchodovaných kontraktů kvůli nízkým úrokovým sazbám

Společnosti RSJ meziročně klesl v roce 2014 počet obchodovaných kontraktů o 30 procent na 140 milionů. Důvodem poklesu byly nízké úrokové sazby, uvedl Winkler. Pokles počtu transakcí podle něj neznamená snížení výnosů obchodu, toto číslo ale firma kvůli konkurenci nezveřejňuje. Nyní se ale situace začíná zlepšovat, komplikací pro obchody je situace v Řecku, protože o ní rozhoduji politici, dodal.

RSJ obchoduje především s takzvanými futures kontrakty (zajištění rizika), jde tedy o obchody s úrokovými mírami, státními dluhopisy, zahraničními měnami, akciovými indexy, ropou, plynem a na spotovém trhu s americkými vládními dluhopisy. Firmu RSJ založil Winkler s Tomášem Janečkem a dnes má firma čtyři hlavní akcionáře. Vedle nich ještě Karla Janečka a Václava Dejčmara.


Čtěte také:

Nový fond RSJ nakoupí komerční reality za miliardy

Lukáš Musil: RSJ bude v akvizicích agresívní

Tomáš Janeček investuje do Montessori škol Duhovka dalších 120 milionů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web