Slabé příjmy z dluhopisů srazily Goldman Sachs zisky o více než 20 procent

Čistý zisk americké investiční banky Goldman Sachs ve čtvrtém čtvrtletí klesl o 21 procent na 2,25 miliardy dolarů (asi 45,5 miliardy korun). Banka uvedla, že její hospodářský výsledek nepříznivě ovlivnil pokles příjmů z obchodování s dluhopisy, byl však vyšší, než čekali analytici.

 Centrála Goldman Sachs v New Yorku,
16.1.2014 19:44   |  

Celkové výnosy meziročně klesly o pět procent a činily 8,78 miliardy USD. Analytici je ale podle agentury AP odhadovali pouze na 7,72 miliardy dolarů.

Společnost Goldman Sachs je silně závislá na dluhopisových trzích, které jsou obvykle zdrojem vysokých zisků. V loňském čtvrtém čtvrtletí ale tyto trhy oslabovaly, zejména proto, že se investoři začali připravovat na růst úrokových sazeb.

Goldman Sachs nicméně upozornil, že si udržel vedoucí pozici v globálním investičním bankovnictví. Poukázal také na zlepšující se ekonomické podmínky.


Čtěte také:

Urputné tempo Wall Street letos zdědí Evropa

Americká banka Citigroup zvýšila zisk o více než pětinu

Bankéři nevěří rozvíjejícím se trhům. Včetně Prahy

Autor: čtk, pav

Komentáře

Čtěte také

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze Video

Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn vytvořil video, na kterém sedí na podlaze ve vlaku z Londýna do Newcastlu. Neměl si kam sednout, tvrdí a žádá zestátnění dopravce Virgin… více

Mobilní web