Slabý kvartál: Zisk Buffettovy investiční firmy klesl o více než třetinu

Čistý zisk investiční společnosti Berkshire Hathaway známého amerického miliardáře Warrena Buffetta se ve druhém čtvrtletí meziročně propadl o více než třetinu na čtyři miliardy dolarů (necelých sto miliard korun). Za poklesem zisku stály podle agentury Reuters nižší investiční příjmy a slabší výsledky pojišťovacích aktivit.

Warren Buffett
8.8.2015 8:31   |  

Firma rovněž oznámila, že její provozní zisk se ve čtvrtletí snížil o deset procent na 3,9 miliardy dolarů. Celkové tržby společnosti nicméně stouply o tři procenta na 51,4 miliardy dolarů.

Skupina Berkshire Hathaway ovládá více než 80 dceřiných společností, které podnikají v různých odvětvích. Vlastní rovněž významné podíly v řadě známých firem, jako jsou Coca-Cola, IBM a American Express. Čtyřiaosmdesátiletý Buffett řídí Berkshire od roku 1965 a je největším akcionářem podniku. Díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku „věštec z Omahy“.

V letošním žebříčku nejbohatších lidí světa, který sestavuje časopis Forbes, obsadil Buffett třetí místo s majetkem v hodnotě téměř 73 miliard dolarů. První příčku si udržel spoluzakladatel softwarové společnosti Microsoft Bill Gates, za kterým následoval mexický telekomunikační magnát Carlos Slim Helú.


Čtěte také:

Buffett vyrazil na nákupy do Německa. Zatím získal motorkářské prodejny

Buffet zřejmě nesplnil svůj růstový cíl. Poprvé po 44 letech

Cena akcií Buffetovy firmy Berkshire překonala 200 tisíc dolarů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Český fotbal bude mít ePojisteni.cz ligu. Web se stal partnerem soutěže

Český fotbal bude mít ePojisteni.cz ligu. Web se stal partnerem soutěže aktualizováno

Fotbalová liga v pátek začne pod novým názvem ePojisteni.cz liga. Titulárním partnerem se stal internetový vyhledávač pojištění, který nahradil po dvou letech v názvu loterijní… více

Mobilní web