Slabý kvartál: Zisk Buffettovy investiční firmy klesl o více než třetinu

Čistý zisk investiční společnosti Berkshire Hathaway známého amerického miliardáře Warrena Buffetta se ve druhém čtvrtletí meziročně propadl o více než třetinu na čtyři miliardy dolarů (necelých sto miliard korun). Za poklesem zisku stály podle agentury Reuters nižší investiční příjmy a slabší výsledky pojišťovacích aktivit.

Warren Buffett
8.8.2015 8:31   |  

Firma rovněž oznámila, že její provozní zisk se ve čtvrtletí snížil o deset procent na 3,9 miliardy dolarů. Celkové tržby společnosti nicméně stouply o tři procenta na 51,4 miliardy dolarů.

Skupina Berkshire Hathaway ovládá více než 80 dceřiných společností, které podnikají v různých odvětvích. Vlastní rovněž významné podíly v řadě známých firem, jako jsou Coca-Cola, IBM a American Express. Čtyřiaosmdesátiletý Buffett řídí Berkshire od roku 1965 a je největším akcionářem podniku. Díky svým úspěšným investicím si vysloužil přezdívku „věštec z Omahy“.

V letošním žebříčku nejbohatších lidí světa, který sestavuje časopis Forbes, obsadil Buffett třetí místo s majetkem v hodnotě téměř 73 miliard dolarů. První příčku si udržel spoluzakladatel softwarové společnosti Microsoft Bill Gates, za kterým následoval mexický telekomunikační magnát Carlos Slim Helú.


Čtěte také:

Buffett vyrazil na nákupy do Německa. Zatím získal motorkářské prodejny

Buffet zřejmě nesplnil svůj růstový cíl. Poprvé po 44 letech

Cena akcií Buffetovy firmy Berkshire překonala 200 tisíc dolarů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Turecko se chce po boku Spojených států podílet na boji s radikály ze samozvaného Islámského státu (IS) a vyhnat je z jejich bašty v syrském městě Rakka. Podmínkou je, že se… více

Mobilní web