Slovenská UniCreditBank se může sloučit s českou

Centrála slovenské UniCreditBank by se mohla přestěhovat do Prahy. Dosud samostatná banka by se tak transformovala na pobočkou zahraničního finančního ústavu. Tvrdí to slovenský deník Sme s odvoláním na zdroje přímo ze slovenské UniCreditBank.

UniCredit Bank
12.10.2012 16:39   |  

Stát by se tak mělo v roce 2014 a důvodem mají být špatné hospodářské výsledky na Slovensku a šetření, které před rokem ohlásil italský šéf banky Federico Ghizzoni. Počítá se, že do roku 2015 bude propuštěno 6510 zaměstnanců, a to hlavně v Itálii a západní Evropě.

Mluvčí slovenské banky ani italské centrály se k chystaní transformaci odmítli vyjádřit. Podobně tomu bylo i na české straně. „Na to je jediná odpověď: nekomentujeme jakékoliv spekulace na finančním trh,“ řekl týdeníku Euro mluvčí banky Petr Plocek.

Úspory by přineslo jak předpokládaní zúžení topmanagementu, tak sloučení administrativy pro obě země. Česká UniCreditBank před rokem prodala své sídlo Na Příkopech a přesunula se do nové budovy v rámci michelského projektu BB Centrum. Pronajala si přitom čtrnáct podlaží a 26 700 metrů čtverečních administrativních prostor budovy Filadelfie, což je většina budovy. Stavbu před rokem dokončila developerská společnost Passerinvest Group.

Autor: Pavla Kreuzigerová, Euro

Komentáře

Čtěte také

Stát křísí plány na jižní železniční spoj s Vídní

Stát křísí plány na jižní železniční spoj s Vídní

Ministerstvo dopravy si vzpomnělo na starou trasu někdejšího expresu Vindobona a začalo oprašovat plány na zavedení spoje z Prahy do Vídně přes jižní Čechy. Jedním z cílů by bylo… více

Mobilní web