Slušná dividenda: ČSOB pošle do Belgie téměř celý loňský zisk

aktualizováno Belgická bankovní a pojišťovací skupina KBC získá od své divize ČSOB jako dividendu 13,21 miliardy korun, tedy téměř celý její loňský zisk. Vyplývá to podle agentury Reuters ze zprávy pro Českou národní banku. ČSOB informaci nekomentovala.

ČSOB
20.4.2015 19:23   |  

ČSOB v únoru oznámila, že její čistý zisk loni mírně klesl na 13,6 miliardy korun z předloňských 13,66 miliardy. To je přibližně 30 procent zisku celé skupiny KBC, která loni zvýšila čistý zisk téměř o tři čtvrtiny na 1,76 miliardy eur (48 miliard korun).

KBC v posledních letech prodala řadu aktiv, aby splnila podmínky Evropské komise pro schválení státní pomoci. Banka původně plánovala také prodej menšinového podílu v ČSOB na akciovém trhu, od toho ale se souhlasem komise nakonec ustoupila.

ČSOB patří společně s Českou spořitelnou, Komerční bankou a UniCredit Bank mezi největší tuzemské banky podle výše bilanční sumy. Do skupiny ČSOB patří ČSOB, Hypoteční banka, Českomoravská stavební spořitelna, ČSOB Penzijní společnost, ČSOB Leasing a ČSOB Factoring.


Čtěte také:

České banky poslaly matkám 29 miliard. Nejvíc ČSOB do Belgie

ČSOB šetří a propouští manažery

ČSOB koupí od mateřské KBC server Patria online

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web