Šmejc: Home Credit v Číně čeká raketový růst

Úvěrová společnost Home Credit předpokládá, že letos zdvojnásobí svůj byznys v Číně, stejně jako příští rok. V zemi chce letos zvýšit počet poboček a zaměstnanců o desítky tisíc. Deníku Dnes to řekl generální ředitel společnosti Jiří Šmejc.

 Home Credit
2.7.2014 11:33   |  

„Počet obchodních míst letos chceme zvednout z 25 na 50 tisíc, koncem roku bychom měli být ve dvojnásobném počtu měst. Počet zaměstnanců stoupne z 12 na 25 tisíc. Půjde-li vše dál dobře, měli bychom do dvou let překročit deset milionů vydaných úvěrů,“ řekl deníku Dnes Šmejc.

Home Credit působí v Číně od roku 2008, kdy byla v úvěrové branži prvním zahraničním investorem a spotřebitelské půjčky tu neměly do té doby žádnou tradici. Od letošního ledna má firma licenci na nebankovní půjčky pro celou zemi. „Teď můžeme v Číně raketově růst,“ řekl Šmejc.

Letos na jaře měl Home Credit u čínských domácností rozpůjčováno v přepočtu kolem 20 miliard korun. Počet měst, kde působí, překročil stovku. Podle čtvrtletní finanční zprávy firmy se hodnota čínských aktiv dostala k poslednímu březnu na 776 milionů eur a čistý příjem z čínských operací za první tři měsíce letošního roku na 59 milionů eur.

Zatímco v řadě asijských států Home Credit svůj byznys rozvíjí, v Rusku ohlásil v prvním čtvrtletí svou první ztrátu zhruba 1,9 miliardy korun. Do konce pololetí tu zavře 200 poboček a propustí 1400 zaměstnanců.

Home Credit, založený v roce 1997 v Česku, je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování ve střední a východní Evropě, Společenství nezávislých států a Asii. Firma na konci loňského roku zaměstnávala 51.400 lidí, aktivních klientů měla 7,7 milionu. Majoritním vlastníkem Home Creditu je PPF Petra Kellnera. Minoritním akcionářem je investiční společnost EMMA OMEGA vlastněná Šmejcem.


Čtěte také:

Šmejc dal za Home Credit 14 miliard. PPF zároveň vykoupila vlastní akcie

Šmejc vstoupí do Kellnerova ruského řetězce Eldorado

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Indonésan tvrdí, že je mu 145 let, byl by tak nejstarší na světě

Indonésan tvrdí, že je mu 145 let, byl by tak nejstarší na světě

Nejstarším žijícím člověkem je patrně Indonésan, který tvrdí, že je mu 145 let. Podle údajů na jeho občanském průkazu se narodil 31. prosince 1870 a místní úřady toto datum… více

Mobilní web