Šmejcova řecká loterie vynáší, zisk stoupl o čtvrtinu

Řecký sázkový monopol OPAP zvýšil ve třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně o 26 procent na 55,9 milionu eur (přes 1,5 miliardy korun). Oznámila to firma, ve které má významný podíl český investor Jiří Šmejc. K růstu zisku přispěly nové stírací losy a snižování nákladů.

 Jiří Šmejc
25.11.2014 20:55   |  

Zisk se nachází na horní hranici očekávání analytiků, kteří jej odhadovali na zhruba 53 až 56 milionů eur. OPAP je podle tržní hodnoty druhou největší sázkovou společností v Evropě.

Tržby společnosti stouply o 19 procent na 1,07 miliardy eur. K jejich růstu přispělo květnové spuštění prodeje stíracích losů. Firma rovněž oznámila, že vyplatí prozatímní dividendu 0,23 eura na akcii.

Řecko loni prodalo kontrolní podíl ve firmě OPAP česko-řecké skupině Emma Delta, kterou vede Šmejc spolu s řeckým podnikatelem Jorgosem Melisanidisem. Prodej byl první velkou privatizací v Řecku od poskytnutí záchranných úvěrů od Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu. Za třetinový podíl skupina zaplatila 652 milionů eur.

Akcie OPAP


Čtěte také:

Monopol Šmejcovy OPAP je v pořádku, rozhodl řecký soud

OPAP získala licenci na řecké dostihové sázky. Má monopol na 20 let

Šmejc se zbavil akcií řecké Piraeus Bank, na investici prodělal

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Merkelová: Armáda chystá manévry s policií, migraci i teorismus zvládneme

Merkelová: Armáda chystá manévry s policií, migraci i teorismus zvládneme

Německo udělá všechno pro objasnění teroristických útoků z minulého týdne a pro dopadení lidí, kteří za nimi stáli. Prohlásila to kancléřka Angela Merkelová. V souvislosti s… více

Mobilní web