Šmejcova řecká loterie vynáší, zisk stoupl o čtvrtinu

Řecký sázkový monopol OPAP zvýšil ve třetím čtvrtletí čistý zisk meziročně o 26 procent na 55,9 milionu eur (přes 1,5 miliardy korun). Oznámila to firma, ve které má významný podíl český investor Jiří Šmejc. K růstu zisku přispěly nové stírací losy a snižování nákladů.

 Jiří Šmejc
25.11.2014 20:55   |  

Zisk se nachází na horní hranici očekávání analytiků, kteří jej odhadovali na zhruba 53 až 56 milionů eur. OPAP je podle tržní hodnoty druhou největší sázkovou společností v Evropě.

Tržby společnosti stouply o 19 procent na 1,07 miliardy eur. K jejich růstu přispělo květnové spuštění prodeje stíracích losů. Firma rovněž oznámila, že vyplatí prozatímní dividendu 0,23 eura na akcii.

Řecko loni prodalo kontrolní podíl ve firmě OPAP česko-řecké skupině Emma Delta, kterou vede Šmejc spolu s řeckým podnikatelem Jorgosem Melisanidisem. Prodej byl první velkou privatizací v Řecku od poskytnutí záchranných úvěrů od Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu. Za třetinový podíl skupina zaplatila 652 milionů eur.

Akcie OPAP


Čtěte také:

Monopol Šmejcovy OPAP je v pořádku, rozhodl řecký soud

OPAP získala licenci na řecké dostihové sázky. Má monopol na 20 let

Šmejc se zbavil akcií řecké Piraeus Bank, na investici prodělal

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky se musí slučovat, aby vydělaly, míní šéf Deutsche Bank

Evropské banky by se měly více slučovat, mohlo by to podpořit ziskovost v evropském bankovním sektoru. Prohlásil to generální ředitel německého bankovního domu Deutsche Bank John… více

Mobilní web