Soud v USA nařídil bance BNP zaplatit dohodnutou rekordní pokutu

Americký soud oficiálně nařídil francouzské bance BNP Paribas zaplatit rekordní pokutu devět miliard dolarů (220 miliard korun) v rámci urovnání obvinění z porušování amerických sankcí. Banka se na této pokutě dohodla již v loňském roce.

BNP Paribas
1.5.2015 20:29   |  

BNP se na konci loňského června http://zpravy.e15.cz/byznys/finance-a-bankovnictvi/usa-vymerily-bance-bnp-paribas-rekordni-pokutu-177-miliard-korun-1097710přiznala, že porušila obchodní sankce Spojených států zajišťováním finančních transakcí pro klienty ze Súdánu, Kuby a Íránu. Právní zástupce banky Georges Dirani soudu řekl, že BNP přijímá „plnou zodpovědnost za své chování“. Banka již podle agentury AFP velkou část pokuty uhradila.

Čistý zisk BNP se loni kvůli pokutě propadl na pouhých 157 milionů eur (4,3 miliardy korun) ze 4,8 miliardy eur v předchozím roce. Společnost tak vykázala nejnižší zisk od svého vzniku v roce 2000, kdy došlo ke spojení bank BNP a Paribas.

Ve čtvrtek banka oznámila, že v letošním prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 17,5 procenta na 1,65 miliardy eur (45 miliard korun). Překonala tak očekávání analytiků, kteří čtvrtletní zisk podle průzkumu agentury Reuters odhadovali na 1,46 miliardy eur.


Čtěte také:

USA vyměřily bance BNP Paribas rekordní pokutu 177 miliard korun

Banku BNP Paribas bude spor s USA stát až devět miliard dolarů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Profil Věry Čáslavské: Deset let na vrcholu

Profil Věry Čáslavské: Deset let na vrcholu

Patřila k nejobdivovanějším osobnostem planety, pro bývalé Československo získala jedenáct olympijských medailí. Komunistický režim ji prohlásil za nepřítele lidu, byla bez práce… více

Mobilní web