Soudní spory přispěly k propadu zisku Deutsche Bank o polovinu

Největší německé bance Deutsche Bank klesl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 50 procent na 335 milionů eur (8,7 miliardy korun). Hospodaření stáhly dolů převážně mimořádné náklady na soudní spory.

 Deutsche Bank
30.7.2013 10:46   |  

Zisk banky před zdaněním se snížil o 18 procent na 792 milionů eur a výrazně tak zaostal za očekáváním analytiků. Ti v anketě agentury Thomson Reuters očekávali v průměru 1,3 miliardy eur.

Deutsche Bank musela dát stranou 630 milionů eur na pokrytí soudních pří. Banka čelí sporům spojeným s americkými hypotečními dluhopisy a je zapletena do skandálu s manipulacemi s mezibankovní úrokovou sazbou. Celkem již na právní úkony vyčlenila tři miliardy eur.

Soudní tahanice přispěly také k tomu, že banka musela zaplatit větší daně. Konkrétně 457 milionů eur, zatímco loni to bylo jen 301 milionů. Banka totiž vzniklo více nákladů, které nejsou odčitatelné z daní, mezi ně patří právě výdaje na právní spory.

Vývoj akcií Deutsche Bank za posledních 5 let:

Bance se zároveň snížily příjmy z obchodování s dluhopisy o 11 procent na necelé dvě miliardy eur kvůli otřesům na trhu způsobenému spekulacemi, že americký Fed začne omezovat svůj program nákupu dluhopisů. Naopak jí stouply příjmy z obchodování s akciemi a mírně jí vzrostly i celkové příjmy na 8,2 miliardy.

Výsledky Deutsche Bank jsou v ostrém kontrastu ve srovnání s jejími předními světovými kolegy. Americké investiční banky Morgan Stanley, Goldman Sachs, JPMorgan Chase & Co či Bank of America vykázaly ve čtvrtletí zisky, které překonaly odhady analytiků. Důvodem byly vyšší příjmy z obchodování a upisování cenných papírů.


Čtěte také:

Daňové úniky v Deutsche Bank: zatčeno pět manažerů

Deutsche bank vykázala ztrátu přes dvě miliardy eur

Spojené státy chystají nejostřejší řez do bankovního systému za 80 let

Investoři se obávají růstu výnosů amerických vládních dluhopisů

Autor: čtk, vag

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web