Soukromá VŠ Bankovní institut čelí trestnímu oznámení

15.4.2011 10:47   |  

Akreditační komise (AK) podala trestní oznámení na soukromou vysokou školu Bankovní institut. Komise také kvůli závažným nedostatkům u zahraničních poboček navrhla odebrání akreditace.

„Vysoká škola uskutečňuje studijní programy a obory, které nemá akreditovány,“ zdůvodnila komise. Její předsedkyně Vladimíra Dvořáková uvedla, že na tuto skutečnost už před časem upozornili ministerstvo školství, úředníci ale nic neudělali. Komise se proto rozhodla sama podat trestní oznámení, což má být poprvé ve dvacetileté historii této instituce.

Škola nabízí v Kyjevě navazující magisterské studium financí a v Budapešti bakalářské studium bankovního managementu a oceňování majetku. Ani jeden program ale komise nepovolila a podle svých slov zjistila i další nesrovnalosti. „My nakonec nevíme ani, co studovali, kde vystudovali, kdo je zkoušel,“ popsala Dvořáková. Škola prý navíc chtěla problémy před komisaři zatajit. Komise proto navrhla odnětí akreditace u pěti bakalářských a dvou magisterských programů.

Bankovní institut už musel loni ukončit činnost deseti svých poboček v Česku a na Slovensku kvůli nízké kvalitě výuky. Vysoká škola se snaží prosazovat také na realitním trhu, kde odborné veřejnosti prezentuje své analýzy cen nemovitostí a odhady vývoje vlastnického i nájemního bydlení.

Do sporu s ministerstvem se AK dostala také kvůli zamítnutí návrhu na omezení akreditace doktorského studia speciální pedagogiky a magisterského studia andragogiky na soukromé Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze. Komise chtěla pozastavit přijímání nových studentů, když zjistila, že v doktorském studiu škola neprovádí žádný vlastní výzkum a na výuku andragogiky nemá dost kvalifikovaných odborníků. Podle ministerstva ale nejsou zjištěná pochybení tak závažná.

Autor: dna, čtk

Komentáře

Čtěte také

Zeman: Česko by mělo navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku

Zeman: Česko by mělo navrhnout zrušení sankcí EU vůči Rusku

Česká republika by se měla připojit k zemím, které navrhují zrušit sankce Evropské unie proti Rusku, řekl dnes prezident Miloš Zeman při zahájení výstavy Země živitelka v Českých… více

Mobilní web