Španělská banka Santander chce navýšit kapitál o 7,5 miliardy eur

Španělská banka Santander plánuje navýšit kapitál o 7,5 miliardy eur (209,2 miliardy korun) prostřednictvím prodeje nových akcií a sníží v letošním roce dividendu. Santander je podle tržní hodnoty největší bankou v eurozóně.

Pobočka banky Santander
8.1.2015 18:40   |  

Navýšení představuje zhruba 9,9 procenta celkového kapitálu. Santander loni prošla kontrolou zdraví evropských bank, ukázalo se však, že její kapitálová pozice je slabší než u mnoha jejích kolegů.

Za loňský rok banka očekává růst čistého zisku o 30 procent na 5,8 miliardy eur. Příjmy z úroků mají stoupnout o osm procent. Většina příjmů banky pochází ze zahraničí a Santander se podařilo přežít globální finanční krizi a pokles španělské ekonomiky, za dobu krize nevykázala čtvrtletní ani roční ztrátu.

Santander byla také jednou z několika málo bank, která nezměnila výplatu dividendy ani po vypuknutí globální finanční krize v roce 2008. Dnes však oznámila, že od letošního roku sníží výplatu dividend na 0,2 eura na akcii z předchozích 0,6 eura. Dividendu vyplatí ve třech splátkách, třikrát v hotovosti a jednou v akciích, napsaly agentury AP a Reuters.


Čtěte také:

Největší bance v eurozóně se daří, zisk banky vzrostl o polovinu

Emilio Botín se Santanderem úspěšně proplouvá krizí

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web