Španělské banky budou potřebovat 60 miliard eur

Španělské banky budou potřebovat 60 miliard eur (zhruba 1,5 bilionu korun), aby očistily své bilance od špatných aktiv. Uvedl to o víkendu španělský ministr hospodářství Luis de Guindos. Dodal, že Španělsko nehodlá spěchat se žádostí o zahraniční pomoc při splácení svých dluhů.

 banka Bankia
23.9.2012 14:30   |  

Nezávislý audit španělského bankovního sektoru podle čtvrtečních informací agentury Reuters zřejmě ukáže, že banky budou potřebovat 50 až 60 miliard eur. Výsledky auditu mají být zveřejněny 28. září a určí, jak velkou pomoc dostane Španělsko od ostatních členů eurozóny. V současnosti má slíbeno až 100 miliard eur.

Španělsko je nyní považováno také za horkého kandidáta na pomoc z programu nákupu dluhopisů Evropské centrální banky. Země však zatím odmítá žádost podat kvůli přísným podmínkám, které mají být s pomocí spojené.


Čtěte také:

Eurozóna chce navýšit záchranný fond ESM na dva biliony eur

Německý prezident podepsal zákon o ESM, dosud však neplatí


Ministr rovněž uvedl, že vládní prioritou zůstává snižování rozpočtového deficitu. Předpověděl také, že španělská ekonomika by měla ve třetím čtvrtletí klesnout o 0,4 procenta.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Holešovické nákupní centrum Lordshipu bude nižší, s parkovištěm pro místní

Holešovické nákupní centrum Lordshipu bude nižší, s parkovištěm pro místní

Radnice Prahy 7 se domluvila s firmou Lordship na podobě nákupního centra Holešovický trojúhelník na pozemku mezi ulicemi Veletržní, Strojnická a U Studánky. Potvrdili to starosta… více

Mobilní web