Španělské banky budou potřebovat 60 miliard eur

Španělské banky budou potřebovat 60 miliard eur (zhruba 1,5 bilionu korun), aby očistily své bilance od špatných aktiv. Uvedl to o víkendu španělský ministr hospodářství Luis de Guindos. Dodal, že Španělsko nehodlá spěchat se žádostí o zahraniční pomoc při splácení svých dluhů.

 banka Bankia
23.9.2012 14:30   |  

Nezávislý audit španělského bankovního sektoru podle čtvrtečních informací agentury Reuters zřejmě ukáže, že banky budou potřebovat 50 až 60 miliard eur. Výsledky auditu mají být zveřejněny 28. září a určí, jak velkou pomoc dostane Španělsko od ostatních členů eurozóny. V současnosti má slíbeno až 100 miliard eur.

Španělsko je nyní považováno také za horkého kandidáta na pomoc z programu nákupu dluhopisů Evropské centrální banky. Země však zatím odmítá žádost podat kvůli přísným podmínkám, které mají být s pomocí spojené.


Čtěte také:

Eurozóna chce navýšit záchranný fond ESM na dva biliony eur

Německý prezident podepsal zákon o ESM, dosud však neplatí


Ministr rovněž uvedl, že vládní prioritou zůstává snižování rozpočtového deficitu. Předpověděl také, že španělská ekonomika by měla ve třetím čtvrtletí klesnout o 0,4 procenta.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web