Španělsko zvýší daně a sebere výhody státním zaměstnancům

Španělská vláda přijme v nejbližších dnech další úsporná opatření. Na konferenci nedaleko Madridu to dnes podle agentury Reuters řekl španělský premiér Mariano Rajoy. Eurozónu zároveň vyzval, aby co nejrychleji uvedla v život dohodu o pomoci španělským bankám.

Španělsko
7.7.2012 16:50   |  

Nová úsporná opatření nejspíš budou obsahovat i zvýšení daně z přidané hodnoty či seškrtání nejrůznějších výhod pro státní zaměstnance.

Španělské finance se vymkly kontrole během hospodářské krize. Po prudkém propadu cen nemovitostí se celá řada bank ocitla blízko bankrotu. Španělská vláda nakonec byla nucena požádat eurozónu o 100 miliard eur pomoci pro bankovní sektor. Nedůvěra investorů však zdražuje obsluhu španělského dluhu a nadále zhoršuje již tak špatnou situaci v zemích platících jednotnou evropskou měnou.


Více čtěte

Bankovní unie je špatná, kritizují němečtí odborníci

Itálie bude šetřit, daně zatím nezvýší

Klíčové země eurozóny chtějí finanční vzpruhu za 130 miliard eur


„V následujících dnech přijmeme další rozhodnutí ke snížení rozpočtového schodku. Musíme to učinit znovu,“ prohlásil Rajoy. Podle něj jde o velmi „nepříjemné“ rozhodnutí, které nikoho nepotěší.

Autor: čtk, nos

Komentáře

Čtěte také

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Evropská komise má v současnosti na stole návrh reformy zákonů o autorských právech. V dokumentech, které EU zveřejní v září, se Evropská komise zabývá podporou mediálních domů.… více

Mobilní web