Společnost Fio získala bankovní licenci

6.5.2010 10:50   |  

(AKTUALIZOVÁNO) Na český peněžní trh vstoupila Fio Banka. Finanční skupině Fio totiž s účinností od 5. května 2010 udělila Česká národní banka bankovní licenci. Fio banka naváže na služby družstevní záložny, která je již dneska součástí finanční skupiny Fio.

Fio Banka ku podle statistik ČNB již 39 bankou, která na českém trhu působí. Podle ředitele a předsedy představenstva Fio Jana Sochora nechce nová banka navyšovat agresivně počty klientů ani objem vkladů. „Ke dni startu banky můžeme počítat s tím, že máme potenciál zhruba padesáti tisíc klientů, kteří dneska využívají služeb buď Fio družstevní záložny, nebo Fio burzovní společnosti,“ řekl Sochor.

Fio banka tak podle vedení společnosti naváže na služby družstevní záložny, která je součástí finanční skupiny Fio. Šéfem banky bude Jan Sochor. Banka hodlá stavět na tom, že nabízí běžný účet bez poplatků pro fyzické osoby, firmy i podnikatele, uskutečňuje česko-slovenský platební styk zdarma a chce časem nabízet nejen půjčky fyzickým osobám, ale i flexibilní úvěry podnikatelům za nízké úroky.

Konkrétní cíle a záměry ovšem Jan Sochor neupřesnil. Fio Banka chce podle jeho slov v dohledné době změnit stávající slovenskou pobočku na banku a rozšířit škálu produktů, především o úvěry. „Naší strategií je postupné rozšiřování aktivit, žádné dravé aktivity od nás nečekejte,“ řekl E15 Sochor.

Fio Banka a skupina Fio

Fio banku vlastní dva české subjekty - fyzické osoby: Petr Marsa a Romuald Kopún. Finanční skupina Fio pak provozuje kromě družstevní záložny i obchodníka s cennými papíry Fio, burzovní společnost. Přes tuto firmu podala žádost o bankovní licenci, ačkoli prakticky by mělo jít o transformaci záložny na banku. Součástí skupiny je i burza RM-Systém.
Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Kolik dnes vlastně stojí známá česká auta? Budete se divit

Kolik dnes vlastně stojí známá česká auta? Budete se divit

Daruji za odvoz? Ale jděte, tahle auta se dnes prodávají dokonce dráž než jejich moderní nástupci. Třeba taková „tisícovka“ mění majitele klidně za čtvrt milionu. A zdaleka není… více

Mobilní web