Spořitelna a její realitka spojují nabídku

14.9.2010 18:50   |  

Realitní společnost České spořitelny (RSČS) chystá užší propojení služeb realitní kanceláře s finančními produkty banky. V těchto dnech rozesílá klientům spořitelny informace o možnostech hypotečního financování spolu s nabídkou konkrétních nemovitostí.

„V Praze máme pilotní projekt, ve kterém nabízíme financování a zároveň vzorové portfolio nemovitostí, na které by konkrétní klient s hypotékou od České spořitelny mohl dosáhnout,“ řekl deníku E15 generální ředitel RSČS Aleš Mamica.

Postupně chce realitní kancelář rozšířit společné oslovování klientů spořitelny v celé pobočkové síti. „Do konce roku bychom měli vyhodnotit reakce klientů. Zda je efektivní komunikace spíš ze strany České spořitelny, nebo má smysl zahájit nabídku na straně nemovitostí,“ doplnil Mamica.

Další marketingovou strategií je adresné oslovování zákazníků s výběrem developerských projektů, které se nacházejí v lokalitě jejich bydliště. „Vycházíme ze zkušenosti, že realitní byznys je lokální záležitost a drtivá většina obchodů se odehrává v okolí bydliště klienta,“ vysvětluje Mamica.

„Chceme proto oslovit lidi žijící v okolí projektu a nabídnout jim konkrétní finanční odhad - v jaké výši by potřebovali hypotéku na to, aby mohli změnit bydlení ve staré zástavbě za nové,“ dodal šéf realitní kanceláře.

RSČS, která je dceřinou firmou spořitelny, má v současné době dvou až tříprocentní podíl na trhu. Letos na jaře oznámila plán na expanzi pobočkové sítě prostřednictvím franšízových partnerů. V roce 2009 realizovala obchody v celkovém objemu 3,5 miliardy korun. Do dvou let chce získat desetiprocentní tržní podíl.

Autor: Denisa Novotná

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web