Spořitelna chce přilákat více boháčů

29.3.2011 6:51   |  

Česká spořitelna pokračuje v expanzi na poli služeb pro majetné zákazníky. Banka podle šéfa segmentu prémiové klientely Jiřího Zelinky během druhého čtvrtletí otevře další dvě pobočky ČS Premier, a to v Praze na Budějovické a v Ostravě. „Naším cílem je v horizontu pěti let získat do programu Premier tolik zákazníků, kolik odpovídá jednomu procentu klientů České spořitelny,“ řekl E15 Zelinka. Spořitelna má přes pět milionů zákazníků.

Aby se člověk mohl nechat obsluhovat v nadstandardním programu Premier ČS, musí mít buď volné peníze v objemu jednoho milionu korun, anebo měsíční příjem nad sto tisíc korun. Milionářů v Česku podle Zelinky rychle přibývá, ročně zhruba o pět procent. „O tyto klietny je velký boj. V zahraničí platí, že movití klienti generují velkou část příjmů banky,“ podotkl Zelinka.

To si jako poučení z krize přinesly i české banky. Naposled ohlásila GE Money Bank, že pro majetné klienty chystá zvláštní služby pod samostatnou značkou. Na bohatší zákazníky – i když na trochu nižší úrovni – cílí v programu Premium i Raiffeisenbank. Tradičně klienty v segmentu prémiového bankovnictví obsluhuje Citibank v programu Citigold.

Česká spořitelna koupila službu Premier od britské HSBC, která se v krizi rozhodla prodat retailové služby v Česku. Podle Zelinky do spořitelny přešla zhruba polovina někdejších klientů HSBC. To vychází zhruba na dva tisíce lidí. „Problém byl v tom, že HSBC nejprve oznámila odchod z Česka a až pak hledala kupce. Někteří klienti nevydrželi čekat,“ poznamenal Zelinka, který dříve řídil program Premier právě v HSBC.

Prémioví zákazníci získají proti běžným klientům spořitelny řadu nadstandardních služeb: obsluhu na speciálních pobočkách banky, luxusní kartu Visa Infinite, vstup do VIP salonků na letištích plus zvláštní servis při cestách do zahraničí, služby osobního asistenta a podobně. Není to ale levná záležitost – základní cena služby je tisíc korun měsíčně. Podle Zelinky může být i zdarma, pokud zákazník či jeho rodina ročně utratí minimálně 400 tisíc korun při platbách kreditními a debetními kartami.

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web