Spořitelna se odvolala v případu ECM, pohledávky hlásí i Volksbank

21.4.2011 15:45   |  

Česká spořitelna pokračuje v tažení proti realitní firmě Real Estate Investments (ECM). Banka se odvolala vůči rozhodnutí Městského soudu v Praze, který minulý týden zamítl její insolvenční návrh.

S další pohledávkou po lhůtě splatnosti se přihlásila Volksbank CZ. Její pohledávka vůči ECM dosahuje 4,6 milionu korun, z toho 2,3 milionu jsou splatné déle než tři měsíce. Celkově má Volksbank CZ vůči developerovi pohledávky v hodnotě 104,8 milionu korun. Splatnost dluhopisů je stejně jako u obligací České spořitelny ke konci března 2012.

ECM dluží spořitelně po splatnosti 7,5 milionů korun na úrocích z vydaných dluhopisů. Spořitelna dále ve svém insolvenčním návrhu uvedla, že má jako věřitel i zatím nesplatnou pohledávku ve výši 179 milionů korun.

K dalším věřitelům mají podle spořitelny a Volksbank CZ patřit společnosti Asset Management slovenskej sporitelne, Conseq Investment Management a Uniqa pojišťovna a Glancus Investments. Soud původní insolvenční návrh spořitelny odmítl hlavně kvůli tomu, že se bance nepodařilo doložit existenci pohledávek dalších věřitelů, které jsou starší než 30 dnů po lhůtě splatnosti.

Stavba City Epoque nepokračuje

Realitní firma Milana Janků se ocitla na pokraji krachu už v polovině loňského roku, když vykázala záporné vlastní jmění. Záporná hodnota se podle hospodářských výsledků za rok 2010 propadla až na 72,8 milionu eur, v přepočtu 1,8 miliardy korun. Management ECM podle svého vyjádření z minulého týdne zvažuje kvůli vysokému zadlužení cestu mimosoudní restrukturalizace nebo insolvenční scénář s reorganizací společnosti. Spoléhá přitom na obavy věřitelů z likvidace a nuceného prodeje majetku za výrazně sníženou cenu.

Scénář s reorganizací a povolením investice do hlavního pankráckého projektu City Epoque by měl podle ECM zajistit věřitelům větší návratnost. Další dva projekty City Deco a Element nyní developer nabízí na trhu k odprodeji. Výkopové práce pro bytový výškový dům City Epoque zahájila ECM před rokem. Stavba je nyní zakonzervovaná, firma z pozemku odvezla stavební techniku.

Autor: Denisa Novotná

Komentáře

Čtěte také

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Přední světový provozovatel alternativní osobní přepravy Uber zaznamenal v prvním pololetí ztrátu asi 1,3 miliardy dolarů (31 miliard korun) a ve druhém čtvrtletí jeho ztrátovost… více

Mobilní web