Spořitelně unikla citlivá data, může za to rozvod jedné z manažerek

Z České spořitelny unikly citlivé údaje o obchodních plánech včetně příjmů nejvyššího vedení v dceřiných firmách. Za únikem stojí rozvod jedné z manažerek banky, které zřejmě někdo z rodiny odcizil služební počítač a zneužil její identitu zaměstnankyně spořitelny. Hromadným mailem se pak k veřejnosti dostaly informace interního a soukromého charakteru.

Česká spořitelna
3.1.2014 15:39   |  

„Jde o politováníhodný čin, který ale nemá žádný dopad na naše klienty. Celou záležitost nyní interně pečlivě prošetřujeme, včetně otázky, jestli nedošlo k podcenění bezpečnosti ze strany naší zaměstnankyně,“ uvedla banka, která zároveň připravuje trestní oznámení na neznámého pachatele.

Z vyjádření dotčené zaměstnankyně podle České spořitelny vyplývá, že tohoto jednání se mohl dopustit člen její rodiny.

Podle serveru iDnes.cz za zveřejněním citlivých údajů zřejmě stojí divoký rozvod členky středního managementu. Ta prý pracuje na dosud nezveřejněných projektech týkajících se slučování dceřiných společností, od kterých si spořitelna slibuje významné úspory.

Díky tomu měla k dispozici ve svém počítači množství informací včetně příjmů nejvyššího managementu. Kvůli úniku k nim teď mají přístup minimálně stovky lidí uvnitř i vně spořitelny.

Zpráva o údajném sexuálním obtěžování a konfliktech zájmů

Rozvodový příběh podle serveru vyvrcholil na Silvestra ráno. Tři stovky vedoucích zaměstnanců České spořitelny, mateřské Erste Group, České národní banky a dalších lidí stojících mimo dostalo e-mail ze schránky členky širšího vedení finanční skupiny ČS, která má na starosti správu majetkových podílů a realitní investice.

Zpráva psaná v angličtině oznamovala její novoroční rezignaci a líčila její údajné důvody, jimiž bylo sexuální obtěžování, konflikty zájmů a nespravedlivé odměňování.


Čtěte také:

Česká spořitelna klame spotřebitele, tvrdí známý právník

Česká spořitelna zruší některé poplatky, zato zdraží výběry z bankomatů

Slabé výnosy z úvěrů připravily o část zisku Erste i Českou spořitelnu

Autor: čtk, vag

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web