Stát zvýší kapitál České exportní banky o miliardu

Valná hromada České exportní banky by zítra měla o jednu miliardu korun zvýšit kapitál banky. Upsání nového jmění schválila vláda v prosinci. Zvýšení kapitálu je nezbytné pro udržení vysokého ratingu exportní banky, jak naznačila ratingová agentura Moody’s ve své prosincové hodnoticí zprávě.

 Česká exportní banka
14.1.2016 7:21   |  

Agentura potvrdila dosavadní investiční hodnocení banky na úrovni A1 se stabilním výhledem vzhledem k tomu, že ČEB má jasný mandát v systému státní podpory exportu a podporu svých akcionářských ministerstev.

ČEB získala vysoké hodnocení i od Standard & Poor’s. „ČEB je součástí státního systému podpory exportu a její rating se dlouhodobě shoduje s ratingem České republiky,“ vysvětlil šéf banky Karel Bureš.

ČEB evidovala ke konci března problémové pohledávky se selháním dlužníka ve výši 38,3 miliardy korun. Z toho ztrátové pohledávky z nesplácených úvěrů činily 18,6 miliardy korun. Nesplácené pohledávky pocházejí většinou z budování skláren, elektráren a továren, kterým čeští výrobci posílali stroje a vybavení.

Banka letos uvedla, že do dvou let chce vyřešit polovinu ztrátových pohledávek, mimo jiné jejich prodejem ve veřejné soutěži. Problematické obchodní případy pocházejí z let 2007 až 2011.


Čtěte také:

Horší než kampeličky: Exportní banka letos spolkne víc než miliardu

Exportní banka bude spolupracovat s čínskou bankou, jež je největší na světě

Autor: tzv

Komentáře

Čtěte také

Putinova návštěva Slovinska komplikuje cestu na Jadran, tvoří se kolony

Putinova návštěva Slovinska komplikuje cestu na Jadran, tvoří se kolony

Na středoevropských dálnicích začal jeden z nejvypjatějších víkendů roku. Nejenže na prázdniny vyrazili lidé z nejlidnatější německé spolkové země Bavorsko, ale v 9:00 se na… více

Mobilní web