Státní ČEB má od Moody’s potvrzený rating A1

Mezinárodní ratingová agentura Moody’s potvrdila hodnocení České exportní banky na úrovni A1. Za její nejsilnější stránku agentura považuje přímé vlastnění státem a státní záruky za závazky plynoucí ze splácení finančních zdrojů a z ostatních operací na finančních trzích.

 Česká exportní banka
24.7.2013 9:38   |  

„Jsem rád, že finanční trhy zachovaly realistický pohled na specifické úkoly České exportní banky, která má přímo v popisu práce působit v rizikovějších teritoriích a pomoci prosazovat zde naše vývozce,“ uvedl generální ředitel banky Jiří Klumpar.

ČEB zprostředkovává státní podporu vývozu poskytováním a financováním vývozních úvěrů a dalších služeb, jež s exportem souvisejí. Banku vlastní čtyři ministerstva – financí, průmyslu a obchodu, zemědělství a zahraničí, které mají po 20 procentech akcií. Zbytek drží Exportní garanční a pojišťovací společnost, kterou ovládají také čtyři ministerstva, každé vlastní čtvrtinu akcií.

Moody's před pár dny potvrdila stupeň A1 se stabilní výhledem také České republice. Důvodem dobrého hodnocení jsou mimo jiné významná stabilizace daňového systému a omezené dopady dluhové krize z eurozóny. ČR získala tento rating již po šesté.


Čtěte také:

Moody's snížila rating Českých drah, kvůli Cargu a nízkým příjmům z majetku

Moody's zhoršila výhled ratingu ČEZ. Kvůli poklesu cen elektřiny

ČEB prodává pohledávky za 1,5 miliardy

Autor: čtk, vag

Komentáře

Čtěte také

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Většina evropských bank by obstála i za velmi hluboké recese, některé ale i tak budou muset posílit kapitál. Ukázaly to výsledky zátěžových testů, které zveřejnil Evropský… více

Mobilní web