Stavební spořitelny půjčily na úvěr víc peněz než loni

Stavební spořitelny poskytly od ledna do konce srpna úvěry za 30,3 miliardy korun. V meziročním srovnání jde o růst o necelá čtyři procenta. Nižší zájem přetrvává naopak u klientů spořitelen ohledně uzavírání nových smluv o stavebním spoření včetně navýšení cílových částek. Vyplývá to z výsledků spořitelen.

 stavební spoření
13.9.2013 16:18   |  

Celkově spořitelny uzavřely letos zatím přes 355 tisíc nových smluv o stavebním spoření včetně navýšení cílové částky. Za stejné období loni to bylo o zhruba 14 600 více smluv více. Vyšší počet smluv letos uzavřely Modrá pyramida a Raiffeisen stavební spořitelna.

V případě úvěrů klesl jejich objem stavební spořitelně Modrá pyramida a Wüstenrot stavební spořitelně. Naopak 18procentní růst zaznamenala Raiffeisen stavební spořitelna.

Za celý loňský rok stavební spořitelny poskytly úvěry za 43,7 miliardy korun, meziročně o devět procent méně. Celkově stavební spořitelny uzavřely loni zhruba 580 tisíc smluv včetně navýšení cílové částky, předloni to bylo přes 685 tisíc.

Stavební spořitelny poskytují úvěry ze svých zdrojů, tedy z vkladů klientů, kteří si spoří. Naopak hypoteční banky si na úvěr, který pak následně poskytnou klientovi, většinou půjčují a úrokové sazby závisí na délce doby fixace a ceně peněz na mezibankovním trhu.


Čtěte také:

Stavební spořitelny ukončují „příliš výhodné“ smlouvy. Buřinka bez udání důvodů

Vladimír Jeřábek: Uspějí ti, co správně namíchají prodejní kanály

Autor: čtk, pav

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web