Střední a východní Evropa táhne OVB z krize

Finančně poradenská společnost OVB působící ve 14 evropských zemích vydělala v prvních 9 měsících letošního roku na provizích 162 milionů eur. To je o 11,6 procent lepší výsledek než za stejné období vloni. Za dobré výsledky vděčí OVB hlavně svým kolegům ze střední a východní Evropy.

 ilustrační foto
9.11.2011 15:05   |  

Nebýt poboček v Polsku, Česku či na Slovensku, výsledky OVB by vypadaly jinak. Středo- a východoevropská část firmy se na celkovém obratu podílela 94,3 miliony eury, tedy více než polovinou. Tato část OVB také rostla nejrychleji: provize tu meziročně stouply o 43,3 procenta, uvedl německý server FinanzNachrichten.de.

Německá mateřská centrála OVB měla obrat 50,4 milionů eur, což o něco horší výsledek než vloni. Výrazně horší výsledky ale hlásí OVB pro jižní a západní Evropu. Tady se podařilo dosáhnout příjmů jen 17,2 milionů eur, což je oproti loňskému roku pokles o 36,7 procenta.

Segment východní a střední Evropy přispěl také největší částkou do celkového operačního zisku (EBITDA) společnosti OVB, tedy částkou 8,1 milionů eur. V Německu došlo k poklesu, v západní a jižní Evropě dokonce k ztrátě.

Celkově stoupl finančně poradenské společnosti počet nových smluv o 15,4 procenta na 387776. Největší poptávka byla nadále po preventivních spořicích produktech napojených na různé fondy, které činily 63 procent všech nových smluv. Počet klientů OVB vzrostl o 1,6 procenta na 2,84 milionů. Mezi lednem a zářím koncern nabral 222 nových spolupracovníků na celkových 4822 finančních poradců.

Autor: Petr Horký

Komentáře

Čtěte také

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze

Jsou britské vlaky přeplněné? Šéf labouristů možná nafingoval cestu na podlaze Video

Šéf britských labouristů Jeremy Corbyn vytvořil video, na kterém sedí na podlaze ve vlaku z Londýna do Newcastlu. Neměl si kam sednout, tvrdí a žádá zestátnění dopravce Virgin… více

Mobilní web