Švédský výrobce strojů Atlas Copco v Česku outsourcuje 70 pracovních míst

10.11.2011 14:24   |  

Výrobce technologických nástrojů Atlas Copco bude část svých aktivit outsourcovat v České republice. Švédská firma do Česka přesune zhruba sedmdesát pracovních míst. Jedná se především o finanční aktivity jako je vedení účetnictví nebo zpracování faktur a IT služby.

Outsourcing dostala na starost firma Infosys. Zástupci české pobočky Infosys v Brně zatím zprávu nechtěli komentovat.
„Tento outsourcing je podobným strategickým krokem, který už jsme učinili v mnoha oblastech celé skupiny, například ve výrobě, logistice nebo informačních technologiích,“ uvedl šéf společnosti Hans Ola Meyer v prohlášení na internetových stránkách firmy Atlas Copco. Převedení aktivit do rukou Infosys přinese firmě také úspory, dodal.

Přesun se dotkne zhruba 230 pozic uvnitř Atlas Copco, ze kterých zhruba 70 nabídne firma Infosys práci asi 70 lidem v České republice, uvádí se v prohlášení. Přesun služeb má začít 16. listopadu.

Česká pobočka Infosys je součástí globální outsourcingové firmy Infosys Technologies, která je zapsaná na burzách v Indii a USA a jejíž tržní hodnota činí 32 miliard dolarů.

Autor: Petr Horký

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web