Světlík a spol. nemusí platit 663 milionů za převod akciií Vítkovic

Členové představenstva Vítkovice Holding včetně Jana Světlíka s konečnou platností nemusejí platit údajnou škodu 663 milionů korun. Dovolání proti pravomocnému verdiktu odmítl Nejvyšší soud jako nepřípustné. Podle společnosti KKCG škoda vznikla převodem akcií Vítkovice a.s. na dceřinou společnost VTK Securities, justice tento výklad nepřijala.

 Jan Světlík
13.5.2015 14:00   |  

V řízení oficiálně figuruje jako žalobkyně společnost Vítkovice Holding, z textu usnesení vyplývá, že žalobu i dovolání iniciovala společnost KKCG Industry jakožto menšinový akcionář holdingu.

Nejvyšší soud dovolání odmítl už v březnu bez veřejného jednání, dnes stručné usnesení zpřístupnil v databázi. V dovolání nenašel žádnou právní otázku zásadního významu, která by jej opravňovala k detailnímu přezkoumání kauzy.

Vítkovice Holding zastřešuje strojírenskou skupinu Vítkovice Machinery Group. Skupinu tvoří okolo třiceti firem. Vítkovice jsou v současnosti například evropským lídrem ve výrobě ocelových lahví a mají téměř pětinový podíl na světovém trhu speciálních zalomených hřídelí pro velké námořní lodě.

Představitelé holdingu v minulosti uváděli, že prostřednictvím žaloby o 663 milionů chtěla KKCG prosazovat vlastní zájmy a vyvíjet tlak na Světlíka, který impérium prakticky ovládá, i ostatní členy představenstva.

Proto se také ústavní stížností bránili výroku odvolacího soudu, podle kterého má holding nést náklady řízení. Ústavní soud stížnost loni odmítl. Skupina KKCG podnikatele Karla Komárka vedla s představiteli vítkovického kolosu více sporů. Zůstává menšinovým akcionářem.


Čtěte také:

Vrchní soud zamítl žalobu KKCG na Vítkovice Holding. Ve sporu šlo o 633 milionů

Vítkovice ovládl Světlík. Vyhrál letitý spor miliardářů

Světlíkovy Vítkovice vyslaly pozitivní signál: zvýší mzdy až o 700 korun

Vítkovice Machinery dodají do Dánska a Španělska hřídele za půl miliardy

Loni jsme zvýšili zisk o stovky procent, předpovídají vítkovické strojírny


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Boris Johnson překvapil, o křeslo premiéra se ucházet nebude

Boris Johnson překvapil, o křeslo premiéra se ucházet nebude aktualizováno

Někdejší starosta Londýna a jeden z největších zastánců vystoupení Spojeného království z Evropské unie Boris Johnson se nebude ucházet o vedení Konzervativní strany a tedy ani o… více

Komerční prezentace
Mobilní web