Švýcarská banka UBS loni zvýšila zisk, ztrojnásobí dividendy

Největší švýcarská banka UBS v loňském roce zvýšila čistý zisk o zhruba 13 procent na 3,6 miliardy švýcarských franků, zhruba 95 miliard korun. Firma rovněž oznámila, že se rozhodla ztrojnásobit dividendy.

 Ilustrační foto
10.2.2015 8:44   |  

Výsledky podniku přitom zasáhly rozsáhlé jednorázové náklady spojené s urovnáváním různých skandálů. V listopadu se banka například dohodla, že zaplatí úřadům ve Švýcarku, Británii a Spojených státech 774 milionů švýcarských franků za ukončení vyšetřování údajných manipulací na devizovém trhu.

Společnost UBS oznámila, že za loňský rok vyplatí akcionářům celkem 0,75 franku na akcii. V předchozím roce přitom dividenda činila pouze 0,25 franku na akcii.

„Potěšilo mě, čeho jsme v roce 2014 dosáhli. Výsledky jsou silné, náš kapitál je silný. Dokončili jsem svou strategickou transformaci, takže jsme dobře připraveni na budoucnost,“ uvedl generální ředitel podniku Sergio Ermotti.


Čtěte více:

Americké úřady vyšetřují banku UBS, prý mohla pomáhat k daňovým únikům

UBS vykázala nečekaně velký zisk, i přes náklady na právní spory

Bance UBS by prý ve Francii mohla hrozit pokuta 6,3 miliardy dolarů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web