T-Mobile přihlásil za Sazkou pohledávky za 228 milionů korun

28.4.2011 10:38   |  

Společnost T-Mobile Czech Republic přihlásila do insolvenčního řízení se Sazkou pohledávky za více než 228 milionů korun. Vyplývá to z dokumentu zveřejněném ve čtvrtek na internetové verzi insolvenčního rejstříku.

Jde o poskytování služby dobíjení Twist karet prostřednictví prodejní sítě Sazka. Mobilní operátor přihlásil čtyři dílčí pohledávky, celkem se firma hlásí o 228,45 milionu korun. Všechny dílčí pohledávky jsou splatné.

Už dříve k Městskému soudu v Praze přihlásili své pohledávky i Telefónica O2, ta chce po Sazce 205,5 milionu korun, a firma Vodafone. Ta se prostřednictvím své pohledávky hlásí o 195 milionů korun. Celkem tak mobilní operátoři chtějí po loterijní firmě 628,9 milionu korun.

Do insolvenčního řízení se Sazkou se dosud přihlásilo zhruba 400 věřitelů. Pohledávku do řízení přihlásila například firma Eto, ke které se dříve hlásil realitní magnát Radovan Vítek, ta chce po Sazce zhruba 254 milionů korun. Sidereus Holdings chce po Sazce přes 413 milionů korun. Firma Geco Tabak 146 milionů korun, KKCG SF podnikatele Karla Komárka 408,8 milionu korun. Česká spořitelna pak 215 milionů korun, Citibank zase téměř 213 milionů korun.


Čtěte také: Sazka se dnes dozví jména všech věřitelů


O peníze se zatím přihlásili i dva akcionáři Sazky, a to Autoklub ČR (více než osm milionů korun) a Český olympijský výbor. Ten chce od Sazky 3,8 milionu korun. Sesterská firma Bestsport se přihlásila o 23,1 milionu korun. Z převážné většiny přihlášených pohledávek jde o složené kauce provozovatelů terminálů. Podle Sazky u ní provozovatelé složili celkem přes 260 milionů korun.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web