Tesco se po odkladech pouští do bankovnictví

27.6.2011 16:59   |  

Maloobchodní řetězec Tesco plánuje spustit na podzim dlouho avizované bankovní služby. Namísto dřív zmiňovaného nákupu divizí jiných bank má v plánu zaměřit se na expanzi vlastních operací.

Šéf maloobchodních služeb Teska Andrew Higginson uvedl, že firma nemá zájem o koupi poboček prodávaných bankou Lloyds a je velmi nepravděpodobné, že by učinila nabídku na převzetí znárodněné britské banky Northern Rock.

Tesco oznámilo plány na zřízení vlastní banky už v roce 2008, kdy vyplatilo Royal Bank of Scotland ze společného podniku pro finanční služby. Od té doby britská firma zavedla jen několik produktů, jako například spořicí účet s pevnou úrokovou sazbou, hlavně se zaměřila na zřízení vlastních bankovních operací, od technologické platformy po telefonní centra služeb, a přesun zákazníků na tyto operace.

Tesco je nyní podle Higginsona blízko dokončení této přeměny a připravuje přesun 2,5 milionu majitelů kreditních karet na novou platformu. Pokud se to podaří, nabídne od podzimu vlastní hypotéky a do konce února 2012 chce přijít s individuálními spořicími účty. Na podzim 2012 pak plánuje nabídnout běžné účty.


Marketing společnosti Tesco povede Labudíková


Bankovní pobočky přímo v obchodech nebudou

Tesco chce těžit z už fungujícího věrnostního programu Clubcard a zaměření na internet, přes který chce Tesco Bank dělat 85 procent svých aktivit. Firma nicméně zrušila původní plán na zřízení bankovních poboček přímo v obchodech. Důvodem jsou vysoké náklady. Místo toho testuje v obchodech zřízení převážně samoobslužných terminálů.

Podle některých britských analytiků už Tesco ale promeškalo správnou dobu na rozjezd svého bankovnictví a zaostalo za konkurencí, jako jsou Metro Bank a Virgin Money.

Autor: dna, čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web