Tipos chce restrukturalizací oddálit zaplacení pokuty

15.4.2011 10:04   |  

Slovenská státní loterijní společnost Tipos hraje o čas. Namísto převzetí rozsudku Nejvyššího soudu o vyplacení pokuty kyperské firmě Lemikon požadovala restrukturalizaci podniku. Ta by Lemikonu, za kterým stojí český podnikatel Radovan Vítek, svázala ruce a peníze by pravděpodobně brzy neuviděl. Loterijní společnost by mu měla vyplatit 14,1 milionu eur (zhruba 345 milionů korun). Soud už o této žádosti rozhodl, ale veřejnost bude verdikt znát až příští týden.

Zajímavostí na celé kauze je stále nepřevzatý rozsudek Nejvyššího soudu z listopadu loňského roku. Obdrželi ho přitom už tři účastníci řízení: Lemikon, společnost Five X a Generální prokuratura Slovenské republiky. Soud však nazaregistroval, že by rozsudek převzal také Tipos, přičemž například na prokuraturu přišel už v polovině března.

Důvodem podání návrhu na restrukturalizaci má být ochrana před věřiteli v souvislosti s probíhajícími soudními spory, přiznal Tipos. „Vedení společnosti tak chce ochránit majetek a sázející veřejnosti umožnit plynulé a nerušené podávání sázek a plně garantovat vyplácení výher,“ uvedl mluvčí loterní firmy Rastislav Čépe.

Tipos o restrukturalizaci požádal koncem března, a soud tak měl patnáct dní na rozhodnutí.
Loterijní společnost má podle rozhodnutí soudu zaplatit Lemikonu pokutu za neoprávněné používání ochranných známek na hry Sportka, Mates a Šance, za které ji v roce 2000 žalovala ještě česká Sportka. Pohledávka Sportky pak přešla na Lemikon. V soudním sporu požadovala až 66,4 milionu eur.

Nejvyšší soud však uznal pouze 14,1 milionu eur z celkové sumy a část sporu vrátil nižší instanci. Uznal totiž jen neoprávněné použití ochranných známek. Otevřeným tématem tak zůstávají know-how a úroky z prodlení. „V tomto směru nebyl dostatečně zjištěn skutkový stav,“ vysvětlil v listopadu své rozhodnutí soud. Tipos se tehdy k rozsudku nechtěl vyjadřovat – hodlá jej prostudovat v písemném vyhotovení poté, co dorazí k jeho právnímu zástupci.

Autor: Edita Muchová

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web