Tiskárna cenin postaví IT středisko levněji

15.11.2010 14:40   |  

Nové výpočetní středisko Státní tiskárny cenin postaví společnost Altron za tři sta třicet milionů korun. Vyplývá to z registru veřejných zakázek. Tendr běžel od jara a opozdil se kvůli námitkám firem, které o zakázku usilovaly. Státní podnik původně sháněl na pětipodlažní budovu přes čtyři sta milionů, celkové náklady na výstavbu odhadl v březnu na 472 milionů.

Stavět se má začít okamžitě, budova by měla stát nejpozději v únoru 2012, tedy s půlročním zpožděním oproti původnímu plánu tiskárny. Výstavbu bude Státní tiskárna cenin financovat z investičního úvěru od Komerční banky.

Státní tiskárna cenin se kromě tisku bankovek stará také o tisk akcií či osobních průkazů. Vytisknuté plastové identifikační průkazy splňují nejpřísnější bezpečnostní požadavky. V roce 2009 vykázala firma tržby 1,55 miliardy korun, což je o 280 milionů více než v roce 2008. Ve stejném období znásobila i čistý zisk z 63 milionů v roce 2008 na necelých 156 milionů v loňském roce.

Altron je česká firma, která se mimo jiné specializuje na datová centra. Postavila je například pro energetickou společnost ČEZ, GE Money Bank nebo ČSA.

Autor: Petr Svoboda

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web