Trafikanti se bojí o kauce, chtějí je od Sazky zpět

31.3.2011 16:46   |  

aktualizováno Provozovatelé terminálů Sazky poslali loterijní firmě otevřený dopis, v němž žádají ponížení tržeb do výše kauce, kterou museli u Sazky složit. Agentura Mediafax to zjistila z webové prezentace provozovatelů, prostřednictvím které se snaží sjednotit svůj postup.

Provozovatelé terminálů mají u Sazky kauce desítky až stovky tisíc korun. Bojí se, že o své peníze přijdou, proto teď chtějí složené kauce získat zpět odečtením z tržeb, které Sazce odvádí. „Dokud se finanční situace v Sazce nestabilizuje (respektive nedořeší), žádáme o dohodu ve věci složené kauce takto: Tržby za minulé období byly nebo budou poníženy do výše mé kauce a další odvody budou provedeny již v plně odpovídající výši. Ponížený odvod nebude ze strany Sazka penalizován,“ stojí v materiálu provozovatelů.

Podle webu už dostali i odpověď, a to zamítavou. Text odpovědi ale na webu zveřejněn není. „Víceméně jsme to čekali a je zde vidět, kdo má snahu řešit situaci a kdo ne, kdo mlží a kdo ne. Na veřejnosti se tedy bude prezentovat, že firma běží, lidé vsází. Sazka obstaravatelům vypnula terminály a šikovně vyvolává na svém webu dojem, že pokud do trafiky přijde klient, tak vlastně obsluha ho nechce obsloužit,“ stojí na webu jako reakce na zamítavé stanovisko.


Čtěte také: Provozovatel O2 areny Bestsport je v insolvenčním řízení


„Sazka nemůže a nebude ustupovat určité skupině, která navíc zastupuje jen menšinu obchodních partnerů,“ sdělil agentuře Mediafax mluvčí loterijní firmy Jan Tuna s tím, že není možné určité skupině měnit smlouvy na úkor jiných obchodních partnerů. Podle Sazky u ní provozovatelé museli složit přes 260 milionů korun.

Sazka je od úterý 29. března v úpadku, první schůze věřitelů se sejde 26. května. Na ní by se mělo rozhodnout, zda firma půjde do konkurzu, nebo zda věřitelé odsouhlasí její reorganizaci. Pravděpodobnější variantou je reorganizace, reorganizační plán chce soudu předložit předseda představenstva firmy Aleš Hušák nejpozději 10 dní před schůzí věřitelů.

Výbor znepokojily informace o tom, že se firma snaží převést kauce do banky ovládané společností Penta a také to, že s provozovateli, kteří si odváděné tržby započetli proti zaplaceným kaucím, bude ukončena spolupráce. Má jít o více než tisíc provozoven.

Podle výboru jde o kroky, které Sazku zásadním a nevratným způsobem poškozují.Výbor po správci požaduje, aby neprodleně ověřil správnost těchto informací, a pokud se potvrdí, tak aby přijal příslušná opatření.

„Penta popírá jak převod kaucí obstaravatelů terminálů Sazky do Privatbanky, tak převod těchto terminálů pod společnost Fortuna. Toto tvrzení se nezakládá na pravdě,“ stručně sdělil mluvčí Penty Martin Danko.

Autor: mediafax

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web