Trojnásobné zhodnocení: Kellner vydělal na prodeji podílu v Sazce 3,4 miliardy

Investice do krachující loterijní společnosti Sazka se Petru Kellnerovi a jeho PPF bohatě vyplatila. Vložené peníze se Kellnerovi prodejem jeho podílu skupině KKCG Karla Komárka zhodnotily téměř trojnásobně.

Petr Kellner
11.6.2013 17:26   |  

PPF prodala poloviční podíl v Sazce Komárkově skupině KKCG za 209 milionů eur, vyplývá z účetních dokumentů PPF, které má k dispozici server iHned.cz. V přepočtu podle kurzu z 18. prosince 2012, kdy byla transakce oznámena, to vychází na 5,267 miliardy korun.

PPF tak svou prvotní investici do Sazky téměř trojnásobně zhodnotila. Podle účetnictví totiž získala PPF v listopadu 2011 poloviční podíl v Sazce za 1,9 miliardy korun.

Do boje o Sazku, která se předloni dostala kvůli vysokým dluhům do insolvence a následně do konkurzu, se Kellner přidal v březnu 2011, kdy od Radovana Vítka odkoupil pohledávky za českou loterijní jedničkou. Loterijní byznys pak v listopadu 2011 získaly skupiny PPF a KKCG za celkem 3,8 miliardy korun, Sazku sázkovou kancelář vlastnily stejným dílem.

Díky prodeji podílu v Sazce stoupl loni skupině PPF čistý zisk meziročně o 511 milionů na 727 milionů eur (18,9 miliardy korun). Kellner drží v PPF podíl 99 procent, po půl procentu mají Ladislav Bartoníček a Jean-Pascal Duvieusart.


O Sazce čtěte více:

Kellner vydělal na Sazce, skupině PPF loni stoupl zisk na 19 miliard

Sazka zvažuje prodej vysočanského sídla, je moc velké

Sazka chystá mezinárodní loterii s tučným jackpotem


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Reportáž: Brdy znovuobjevené. Vojenský prostor se po 90 letech otevřel

Reportáž: Brdy znovuobjevené. Vojenský prostor se po 90 letech otevřel Fotogalerie

Dlouho to tady patřilo jen vojákům. Likvidovali vesnice, brázdili lesy těžkou technikou, vzduchem svištěly rakety. Pak se zelená plocha velká 260 km2 pomalu začala otevírat lidem… více

Komerční prezentace
Mobilní web